Bu Tarihi Patern Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolara İşaret Ediyor

bu tarihi patern bitcoin fiyatinda 300000 dolara isaret ediyor i3Gbd5EC

Tarihsel olarak yükseliş eğilimleri, Bitcoin (BTC) piyasasını takip ediyor ve potansiyel bir fiyat artışı ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gösteriyor. Diğer birçok gösterge gibi, bir kez daha yükseliş eğilimi görüldü. Bu sefer, Bitcoin 300.000 doların üzerinde bir kırılmaya yönelebileceğini gösteren tahmin, önceki tüm tahminleri geçersiz kılıyor.

Bitcoin fiyatında iyileşme sonrası hedef, yükseliş trendi

Görülen tarihsel modele göre Glassnode, her boğa piyasasıyla birlikte gelen önemli bir trend modelini gösteren bir grafik ortaya çıkardı; üç yükseliş dalgası. ZyCrypto’da yer alan habere göre genellikle ilk dalga, varlığı taban fiyatlarından daha yüksek bir seviyeye taşır.

Diğer iki seviye, birinciden önce gelir ve sonuncusu, ikinciden daha yüksektir. Bu, son dalganın sonunda fiyatların önemli ölçüde arttığı üç yükseliş piyasa döngüsünde yakalandı. İkinci ve üçüncü dalgalar tarihsel olarak fiyat açısından biraz farklı olsa da, her iki dalga da birinciden önemli ölçüde daha yüksektir.

Bitcoin için bu paterni taklit etmek, şimdiye kadar görülen en yüksek Bitcoin piyasasını doğurabilir. Dahası, Bitcoin’in ilk dalgası (tamamladığı tek dalga), bu tarihsel paternler göz önüne alındığında varlık için son derece “bullish”tir.

Bitcoin’in ilk dalgada ne kadar hızlı yükseldiği ile birlikte, ikinci ve üçüncü dalga vurduğunda fiyatların nerede olacağı bilinmiyor, ancak Glassnode grafiğine göre BTC’nin tarihsel paternleri takip etmesi durumunda fiyat 315.000 dolar olabilir.

bu tarihi patern bitcoin fiyatinda 300000 dolara isaret ediyor 0 qEgE2BQO

Tarihsel paternler yararlı ipuçları sunsa da, Bitcoin’in ilk boğa koşusundan bugüne kadarki piyasa dinamiklerinin geliştiğini hatırlamak önemlidir. 2017’nin boğa koşusunda, kurumlar varlığa şüpheyle yaklaşıyordu ve birikim işini, fiyatları 19.000 doların üzerine çıkaran bireysel traderlara bıraktı.

O zamandan 2020’ye kadar BTC fiyatındaki durgunluk, bu fiyat işaretinin kırıldığı ana kadar geçiş dönemi olarak hizmet etti. Şu anda işler değişti ve kurumsal oyuncular çok sayıda BTC biriktiriyor. Bu nedenle, piyasa farklı bir yol izledikçe önceki tarihsel eğilimler önemini yitirebilir.

Bir Bitcoin gözlemcisinin de söylediği gibi:

“Tarih, sadece tarihtir. Benzerlikler göreceğimizden şüpheleniyorum ama büyük bir kurumun gücü BTC’nin tarihini geçersiz kırabilir. Yani…”

Piyasa dinamiklerindeki değişim

Şu anda kurumsal faaliyetlere özgü yinelenen bir patern, yüksek fiyatlara işaret ederek ve satıcıları kendi inlerine çekerek daha fazla Bitcoin biriktiren BTC balinalarının kullandığı sürekli FUD olarak görülebilir.

Bu, satıcılar balinalara yem olmaya devam ettikçe, zaman zaman düşüş piyasası yaşanmasına neden oldu. Analistler, bireysel ticaret düzeldiğinde Bitcoin’in büyük bir geri dönüş yapacağını iddia etti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bu Tarihi Patern Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolara İşaret Ediyor