Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Birimi

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi

Yükselen bir teknik model, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmek için hazırlandığına işaret ediyor. Bu olumlu gelişme UNI, THETA, VET ve LUNA’yı daha yükseğe itiyor.

Bitcoin’in (BTC) temelleri, ABD Senatosu’nun 7 Mart’ta 1,9 trilyon dolarlık teşvik yasasını kabul etmesiyle bir artış elde etti. Traderlar bu tasarıya Nisan 2020’deki ilk teşvik paketine yaptıkları gibi tepki verirlerse, kripto piyasaları güçlü bir ralliye başlayabilir.

Teşvik paketi ayrıca ABD dolarının devalüasyonuna odaklanmayı da yoğunlaştırıyor. Deneyimli trader Peter Brandt’a göre, bu endişeler bazı yatırımcıların paralarını fiat para birimlerinde tutmak yerine sabit varlıklara veya Bitcoin’e park etmelerine yol açabilir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 0 IBUEkvhk

Yatırımcılara ek olarak, artan sayıda borsa şirketi Bitcoin satın alarak fiat rezervlerini korumayı seçiyor. MicroStrategy, Tesla ve Square tarafından yapılan satın almalardan sonra, Meitu adlı Çinli bir şirket, 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum elde ettiğini açıkladı.

Dünyadaki diğer şirketler de bu ipucunu takip ederse ve hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e yatırırsa, bu durum büyük bir arz ve talep dengesizliği yaratarak fiyatları yüksek seviyelere taşıyabilir.

Kısa vadede yükselişine devam edebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 5 Mart ve 6 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (48.484 $) altına düştü. Ancak her bir mum çubuğundaki uzun kuyruk, alıcıların daha düşük seviyelerde atlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Boğalar şu anda fiyatı 52.040 dolarlık genel dirence doğru itti.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 1

20 günlük EMA sabitken, göreceli güç endeksi (RSI) yükselmeye başladı. BTC boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren 58’in üzerine çıktı.

Alıcılar fiyatı direncin üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.341 $’ı yeniden test edebilir. Bu seviyedeki bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir ve bu da fiyatı 72.112 $’a taşıyabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 46.313 $’ın altına inerse, parite 42.861 $’dan 50 günlük basit hareketli ortalamaya düşebilir. Bu seviyenin güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel.

Parite bu desteği geri alırsa konsolidasyon için birkaç gün daha geçirebilir. Ancak ayılar fiyatı 41.959,63 $’ın altına çekerse, traderlar çıkışa koşabilir ve bu da trendde olası bir değişikliğin sinyalini verebilir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 2

Parite, 4 saatlik grafikte bir kırılma ile tamamlanacak ve 52.040 $’ın üzerinde kapanacak ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu yükseliş kurulumunun 61.075 dolarlık bir desen hedefi bulunuyor.

20-EMA yükselmeye başladı ve RSI 62’nin üzerine çıkarak boğalara küçük bir avantaja işaret ediyor.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse ve 47.000 $’ın altına inerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, 41.959 $’lık bir sonraki büyük desteğe düşüş için kapıları açabilir.

UNI / USD

Üç gün boyunca yaklaşık 29 $’a yakın konsolide olduktan sonra, Uniswap (UNI) bugün genel dirençten çıktı. Boğalar fiyatı 29 doların üzerinde tutabilirse, bu durum, yükseliş trendinin yeniden başlama ihtimalini artıracaktır.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 3 8RBS9g1E

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Bu da boğaların harekete komuta ettiğini gösteriyor. UNI / USD kuru 33 $’ın üzerine çıkarsa, dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye 38 $ ve ardından 46 $’dır.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (25,31 $) altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir durumda parite 22 $’a ve ardından 50 günlük SMA’ya (19.78 $) düşebilir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 4 sgkRgMim

4 saatlik grafik, ayıların 32 dolarlık genel direnci agresif bir şekilde savunacağını gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar fiyatın 20-EMA’nın altına düşmesine izin vermezse, gücü işaret edecektir. Bir kırılma ve 32 ila 33 dolarlık bölgenin üzerindeki kapanış, yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına inerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, traderların rallilerde kar elde ettiklerini gösterecek. Kur daha sonra 50-SMA’ya düşebilir.

THETA / USD

THETA güçlü bir yükseliş trendinde. Altcoin 7 Mart’ta düşmesine rağmen, 8 Mart mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım olduğunu gösteriyor. Güçlü bir yükseliş trendindeki düzeltmeler genellikle bir ila üç gün sürer ve ardından ana trend devam eder.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 5 YJJlp89e

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 4,72 doların üzerine çıkarabilirse, THETA / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 5,73 dolara fiyat çıkabilir.

Aksine, fiyat 4,50 $’dan 4,72 $’a düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (3,58 $) düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, boğalar düşüşleri satın alırken hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, 50 günlük SMA’da (2.82 $) daha derin bir düzeltme mümkündür. Böyle bir hareket, momentumun zayıfladığını ve yukarı hareketin yeniden başlamasını geciktirebileceğini gösterecektir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 6 ZON8e36u

4 saatlik grafik, 20-EMA’nın yükseldiğini ve RSI’nin pozitif bölgede olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, parite 4.72 $’ı tekrar test edebilir. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Öte yandan, fiyat düzelmeye devam ederse, 20-EMA’da destek bulabilir. Bu olursa, boğalar fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Ancak, 20-EMA’nın altında bir kırılma, fiyatı 3.85 $’a çekebilir.

VET / USD

VeChain (VET) şu anda 0,0345 ila 0,060774 dolar arasında geniş bir aralıkta sıkışmış durumda. Fiyat, aralığın direncine ulaşmıştı, ancak bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, 0,060774 $ civarında kar alımını gösteriyor.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 7 IB6AKqUZ

Bununla birlikte, hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI da pozitif bölgeye doğru adım adım yükseliyor. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,060774 $’ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, VET / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Yukarı yönde ilk hedef 0,087048 dolar ve bu seviye de geçilirse parite 0,10 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (0,047 $) düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecek. Ancak bunun altında bir kırılma, fiyat aralığına bağlı eylemi oyuna getirebilir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 8 KMV7Pfyf

4 saatlik grafik 0,060 $ civarında bir miktar kar alımını gösteriyor, ancak olumlu işaret, boğaların fiyatın düşmesine izin vermemiş olmasıdır. Parite 20-EMA’dan geri dönerse, boğalar fiyatı sert genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

Fiyatı 0,060774 doların üzerinde tutabilirlerse, yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir. Bununla birlikte, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve fiyat 50-SMA’da bir sonraki desteğe düşebilir.

LUNA / USD

Terra (LUNA) şu anda son birkaç gün için 5 ila 8,50 ABD Doları arasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın bir seviyede bulunuyor. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 9 U4raI2hJ

Boğalar 5 Mart’ta fiyatı aralığın üzerine çıkardı, ancak fiyat düşüşü ve 6 Mart’ta 8.50 $’ın altına gerilediği için kırılmayı kaldıramadı. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fazla zeminden vazgeçmezse bu durum, traderların sığ dipleri satın almak için beklediklerini gösterecektir. Böyle bir durumda, alıcılar yukarı hareketin bir sonraki ayağına başlamak için bir deneme daha yapabilir. Başarılı olurlarsa, LUNA / USD kuru 12 $’a yükselebilir.

bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi 10 eRqml8zU

Şamdanlardaki 8.50 $’ın üzerindeki uzun fitiller, daha yüksek seviyelerde kar alımını gösteriyor ve boğalar şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyelerden geri dönerse, alıcılar pariteyi 8,50 ila 9 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çekerek yükseliş trendini yeniden başlatmaya çalışacaklar.

Aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altında tutarsa, parite 50-SMA’ya düşebilir. Fiyat bu seviyeden sıçrarsa, parite bir süre aralığın üst yarısında konsolide olabilir. 50-SMA’nın altına bir düşüş, fiyatın 5 ila 6 dolar aralığına yerleşebileceğinin bir işareti olacaktır.

Sıradaki içerik:

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Birimi