Bu Altcoin, Binance Listelemesinin Ardından Yükselişe Geçti

bu altcoin binance listelemesinin ardindan yukselise gecti 5KwuFycG

My Neighbor Alice’in yerel token’ı olan ALICE, son 24 saat içinde 16.26 dolardan açılış yaptıktan sonra 40.93 dolar civarına kadar yükseldi. Altcoin, 15 Mart’ta Binance’te listelendikten sonra büyük bir artış gördü.

Bu yükselişle birlikte coin’in piyasa değeri 1 milyar dolarlık eşiği geçti. Şu anda dolaşımdaki arzda 17 milyon ALICE token’ı bulunuyor. Toplam tedarik sınırı ise 100 milyon token.

Oyun içi ALICE satın alımları

My Neighbor Alice, çok oyunculu bir oyundur. Oyun, Nintendo’nun Animal Crossing serisinden ilham alıyor. Oyunda, topluluğu geliştirirken diğer üyelerle ticaret yaptıkları ve etkileşime girdikleri sanal bir toplulukta yaşayan oyuncular var.

Oyuncular da oyun için satın alım gerçekleştirmek için ALICE token’larını kullanabilirler. Oyun içi satın alınan varlıklar ise eşsiz token (non-fungible token / NFT) biçimini alacak. Bu, oyuncuların daha sonra platformun dışında da ticaret yapabilecekleri bu varlıkların sahibi olmalarını sağlayacak.

Token’lar ayrıca oyuncuların yerel yönetişime katılmalarını da sağlayacak. Oyuncular iyileştirme önerileri ve platform geliştirmeleri üzerinde oylama yapabilirler. Oyuncular ayrıca, platform gelirlerinin yüzdesini kazanabilecekleri ALICE token’larını stake de edebiliyor. Bu gelirler, sanal varlıkların veya işlem ücretlerinin satışından gelebilir. Oyun içindeki görevleri tamamlamak da oyunculara ALICE token’ını kazandırabiliyor.

Kripto oyun platformu Axie Infinity, “Play-to-Earn” konseptine öncülük etmişti. Geçen ay bir oyuncu, birkaç sanal arazi parseline karşılık 1.5 milyon dolarlık Ethereum ödemesi gerçekleştirdi. O noktada, gerçekleşen en büyük NFT işlemi buydu. Tabii, o zamandan beri rekor birçok kez kırıldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en son rekor NFT satın alımı, Beeple’ın bir sanat eseri ile gerçekleşti.

Altcoin sahipleri servetlerini katlamış olabilir

15 Mart’ta Charlie isimli bir Twitter kullanıcısı şu tweet’i attı: “MakerDAO’da ALICE’e SHO tahsisi olan kişiler 500 doları 170.000 dolar yaptı.”

SHO, “Strong Holder Offering” anlamına geliyor. Yenilikçi bir araç. Fon toplamak isteyenler, potansiyel yatırımcılar için belirli kriterler belirleyebiliyor. Bu kriterler, genellikle başvuru sahiplerinin proje için optimal olmasını sağlıyor. Bu tür kriterler, geçmişte ilgili ürünlere karşı kanıtlanabilir bir ilgiyi, proje etkinliklerine katılımın geçmişini veya kriptoyu güçlü bir şekilde elinde tutma alışkanlıklarını sergileyenler için çeşitli teklifler içeriyor.

Yazım sırasında ALICE, son 24 saat içerisinde %25’lik bir artış ile 27,9 dolardan işlem görüyor.

bu altcoin binance listelemesinin ardindan yukselise gecti 01 günlük ALICE grafiği. Kaynak: CoinGecko

Sıradaki içerik:

Bu Altcoin, Binance Listelemesinin Ardından Yükselişe Geçti