Giyilebilir Teknoloji

Bose, Sleepbuds II Kulaklığını Duyurdu: İşte Özellikleri

Dünyanın en büyük ses ekipmanı üreticilerinden Bose, uyku sorunu yaşayanlar için tasarlisimığı en yeni ‘kulaklığı’ Sleepbuds II’yi duyurdu. Isminden da anlaşılabileceği üzere Sleepbuds II, kullanıcılara kaliteli bir müzik keyfi mekanine gürültüsüz, rahat bir uyku için yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bose Sleepbuds II, sahip olduğu gürültü engelleme teknolojisi sayesinde geceleri dışarıdan, meskenin içinden ya da bedelli komşularımızdan gelen seslerin uykumuzu bölmesini engelliyor. Lakin Sleepbuds II, gürültüyü büsbütün engelleyip sıfır sessizlik sunmak mekanine bu sesleri azaltıp yerine birtakım rahatlatıcı sesler sunuyor.

Bose Sleepbuds II tasarımı

bose sleepbuds ii kulakligini duyurdu iste ozellikleri 0

Bose tarafından yapılan açıklamaya nazaran şirket, Sleepbuds II’nin sahiden de uyku kalitesini artırdığını kanıtlamak için bir dizi çalışmalar gerçekleştirmiş ve olumlu sonuç almış durumda. Bose’a nazaran Sleepbuds II; konuttaki ayak seslerini, mesken ahalisinin horlamasını ya da konutun önünden geçen taşıtların seslerini rahatlatıcı seslerle değiştiriyor.

Dahili bataryasıyla 10 saatlik bir kullanım sunan Bose Sleepbuds II, alüminyum şarj kutusu ile birlikte ise 30 saatlik toplam kullanım mühletine sahip. Sırf sadece 6,3 milimetre genişliğe sahip olan kulaklık, başınızı yastığa koyduğunuzda rastgele bir rahatsızlık oluşturmuyor. Ayrıyeten Bose, kulaklık yastığa sürttüğünde gıcırdamasını önleyen özel bir sürtünme önleyici kaplama kullandığını söz ediyor.

8b98c87459aisimbd914d0076212aff562a04ea75e

Bose Sleepbuds II, sadece uyku anında rahatlama sunmakla kalmıyor, uyku öncesinde de gerilim düzeyinin düşürülmesine yardımcı oluyor. Sleepbuds II’de bulunan 15 ayrımlı tabiat sesi, kullanıcının zihnini sakinleştirmek için özel olarak oluşturulmuş durumda.

bose sleepbuds ii kulakligini duyurdu iste ozellikleri 2 IZtUKeZh

Bose Sleepbuds II fiyatı

Bose Sleepbuds II rahat bir uyku için pek çok gelişmiş özellik sunuyor olsa da aygıtın fiyatı, tıpkı derecede rahatlık sunmuyor. Çünkü Bose, uyku kalitesini artırmayı vadeden bu özel kulaklıkları için 249 dolar (yaklaşık 1.912 TL + vergiler) fiyat etiketi açıklamış durumda. Bose, bu fiyatın uzun süren araştırma ve mühendislik çalışmalarının bir karşılığı olduğunu söz ediyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu