Borsalardaki Bitcoin Arzı Son 2 Yılın En Düşük Seviyesinde

borsalardaki bitcoin arzi son 2 yilin en dusuk seviyesinde MYT2Lhgg

Tüm borsa cüzdanlarındaki Bitcoin arzı, fiyat tekrar yükselmeye başladığında çıkış arttıkça 2 yılın en düşük seviyesinde kalıyor.

Bitcoin Arzının Düşüşü

Bu düşüş, Şubat ayının başında kaydedilen 2,5 yılın en düşük seviyesine karşılık geliyor. Blockchain analiz firması Glassnode’a göre, arzdaki bu düşüş şimdiye kadar görülen en büyük gerilemeyi ifade ediyor.

Glassnode kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel haber bültenlerinde, bunun büyük bir arz sıkıntısına yol açabileceğini açıklıyor.

Uzun Vadeli BTC Sahipleri Vazgeçmiyor

Glassnode tarafından yapılan bir analize göre, BTC fiyatı düşüşlerle noktalanarak yükselmeye devam ederken, uzun vadeli sahipleri geçmişte olduğu gibi satış yapmıyor. Alleman ve Happel, bunun büyük olasılıkla mevcut fiyatı en yüksek fiyat olarak görmemelerinden kaynaklandığını açıklıyor.

Bu, en son yarılanmanın ve artan kurumsal ilginin ardından, 2022’de Bitcoin fiyatının 100.000 $’a kadar çıkabileceğini tahmin eden diğer analistlerle aynı çizgide bir yaklaşım.

Bu kurumlar da uzun vadede işin içinde gibi görünüyor. Bitcoin’e yatırım yapan firmalar, alımlarını ticaret veya kar mekanizmaları yerine yatırım olarak görüyorlar. Bunun nedeni, birçoğunun Bitcoin’i ABD Doları’nın enflasyonuna karşı bir koruma olarak kullanmasıdır.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi Bitcoin meraklıları, fiyat değişirken bile büyük alımlar yapıyor. Son zamanlarda, fiyat 50.000 doların altındayken, 10 milyon dolarlık bir BTC daha satın aldı.

Bu Bitcoin balinalarındaki artış arz sıkışıklığına önemli bir katkı olarak değerlendiriliyor. 2021’de 200’den fazla yeni adres bu eşiği aştı. Fiyat artışı, parası olanları daha da fazla BTC almaktan kesinlikle caydırmıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Borsalardaki Bitcoin Arzı Son 2 Yılın En Düşük Seviyesinde