Kripto Para

Borsalarda İşlem Gören Şirket ve Fonların Rezervlerinde Tuttuğu Bitcoin (BTC) Miktarı 1 Milyon 365 Bine Ulaştı

Bitcoin Treasuries bilgilerine nazaran, fon ve şirketlerin rezerv olarak tuttuğu Bitcoin (BTC) sayısı 1 milyon 365 bine ulaştı.

İktisat gazetecisi Erkan Öz, bugün Twitter’da kıymetli bir bilgi paylaşımında bulundu. Bitcoin Treasuries datalarını paylaştığı tweet’inde Öz, dünya çapında klasik borsalarda süreç gören 25 şirket ve 16 fonun, 5 özel şirketle birlikte rezerv olarak tuttuğu Bitcoin sayısının 1 milyon 365 bine dayandığını yazdı.

Datalara nazaran Bitcoin’e çevrilen dolar ölçüsü 50 milyar, yaklaşık kar ise 21 milyar dolar civarında. Erkan Öz, bir takipçisinin ‘toplam hacmin ne kadarı ediyor’ sorusuna ise şu halde karşılık verdi:

“Mevcut toplam BTC miktarı olan 18,6 milyonun %7,3’ü (alımlarını açıklamış) kurumsal yatırımcının elinde. Mümkün olan 21 milyon BTC’nin ise %6,5’i…”

Listede yer alan şirketler ortasında MicroStrategy, Tesla, Galaxy Digital, Square, Grayscale, Coinbase, Ruffer Investment Company, Block.one üzere kıymetli firmalar yer alıyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu