Otomobil

BMW, Twitter’dan Yaptığı Paylaşım Nedeniyle Özür Diledi

otomobil tutkunlarının hayallerini süsleyen Almanya merkezli otomotiv devi BMW, şu sıralar farklı bir tartışmanın içerisinde. Şirket bir müddettir, araçlarının dizaynlarında değişikliğe gidiyor. Bu aslında herkes tarafından bilinen bir şey. Şirket bu durumu, toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da daha fazla tüketiciye duyurmaya çalışıyor. Lakin BMW hayranlarının bu değişimden şad olmamaları, ortalığı karıştırdı. BMW’nin verdiği cevap, şirketin daha fazla reaksiyon almasına yol açtı. Hal bu türlü olunca da geri isimım atmak zorunda kmekan şirket, mevzuyla ilgili açıklama yaparak özür diledi.

Her şey, BMW’nin 15 Kasım’da attığı bir tweetle kafaladı. Şirket bu tweetinde, “OK. Boomer” tabirinden sonra “Değişmemek için bahanen ne?” diye sordu. Bu paylaşım, BMW hayranlarını daha da çok kızdırdı. O denli ki tweet altına gelen 812 adet olumsuz yorum, şirketi daha da çıkmaza soktu. İşte bu olumsuz yorumlar, BMW’yi özür dilemek zorunda bıraktı.

“OK. Boomer” ibaresi 2019’dan beri viral hale gelen alaycı bir yaklaşım

bmw twitterdan yaptigi paylasim nedeniyle ozur diledi 0 9bFFWJ7W

OK. Boomer, bir müddettir hayatımızda olan bir internet tabiri. Bilhassa gençlerin kullandığı bu kelam, birden fazla vakit alay emelli kullanılıyor. Hal bu türlü olunca da BMW’nin bu tabiri kullanması, tüketicilerle alay ediliyor izlenimi oluşturdu. Durumu kısa müddet içerisinde fark eden şirket, yanlış anlaşılmaları gidermiş oldu.

“Amacımız kalp kırmak değildi”

BMW, 812 isimet olumsuz yorum yer paylaşımında, yaşları ne olursa olsun herkesi dinlediklerini, maksatlarının kimseyi kırmak olmadığını ifisime etti. BMW’nin bu özrü pek çok tüketici tarafından da kabul görerek, olayın daha da büyümesinin önüne geçilmiş oldu.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu