BMW iX, Elektrikli Pikap Olarak Tekrar Tasarlandı

bmw ix elektrikli pikap olarak tekrar tasarlandi zluGWsPj

Almanya merkezli araba üreticisi BMW’nin yeni pikapı BMW iX, ön tarafında yer yer büyük ızgarasıyla dikkatleri çekmeyi başaran bir dizayna sahip. Doğal pikap tipi bir araçta büyük ızgaranın olması hayli olağan, neden dikkat çeksin diye düşünmüş olabilirsiniz.

BMW iX pikabının büyük ızgarasıyla dikkat çekmesinin sebebi, bu aracın aslında elektrikli olması. Carbuzz’da yer alan habere nazaran elektrikli araçlar çoklukla ızgaralara muhtaçlık duymuyorlar. BMW, yeni elektrikli aracını birinci defa tanıttığında kullanıcılar ortasında çeşitli fikir ayrılıkları yaşanmıştı. Hatta BMW, bir hayrandan gelen reaksiyona alaycı bir lisanla cevap vermiş daha sonra kullandığı üslup sebebiyle özür dilemişti.

BMW’nin yeni elektrikli pikabının konsept tasarımı

bmw ix elektrikli pikap olarak tekrar tasarlandi 0 Rt4Ajulu

BMW’nin yeni elektrikli pikabının konsept tasarımı, şirketin bu ay başında gösterdiği dizaynla hayli büyük benzerlikler gösteriyor. Emsal eğimli tavan çizgisine, ince ön farlara, büyük ızgaraya sahip. Ortadaki ayrım ise art tarafta bulunan kargo bölmesinde ortaya çıkıyor. Bir tanesi kapalı kargo bölmesine, bir tanesi açık kargo bölmesine sahip.

Hazırlanan bu konsept dizaynın hayli şık durduğunu söylemek gerekiyor. Fakat BMW’nin Ford, General Motors, Tesla, Rivian, Bollinger ve Lordstown Motors üzere rakipleri her ne kadar elektrikli pikaplar konusunda varlık gösterse de BMW’nin bu türlü bir atılım yapması pek de mümkün durmuyor.

Aslında emsal bir konsept tasarım BMW X7 için de yapılmıştı. 2019 model BMW X7, en azından konsept olarak da olsa pikap görünümüne kavuşmuştu. Pekala, BMW iX’in konsept pikap tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

BMW iX, Elektrikli Pikap Olarak Tekrar Tasarlandı