BMW, Elektrikli Wingsuit Tasarladı

bmw elektrikli wingsuit tasarladi FIN1GgCH

Ekstrem spor tutkunlarının epeyce güzel bildiği tiplerden bir tanesi de Wingsuit uçuşlarıdır. Bu sporda atletler, uçaktan ya da hayli yüksek uçurumlardan aşağı yanlışsız kendilerini bırakırlar. Bu atlayışlar sırasında özel olarak geliştirilmiş bir kıyafet kullanılır.

Epey yüksek aralardan gerçekleştirilen bu atlayışlarda kullanılan kıyafetlerde, kol ve bacak ortalarında içi havayla şişirilmiş kısımlar bulunur. Düşüşü yavaşlatan bu kısımlar sayesinde atletlerin gökyüzünde kalma müddetleri uzar. BMW, Wingsuit uçuşlarında atletlere bir nevi destek kuvvet sağlayabilecek elektrikli Wingsuit geliştirdi.

BMW, elektrikli Wingsuit geliştirdi

Gerçekleştirilen bu yeni elektrikli Wingsuit; BMW i, Designworks ve profesyonel bir Wingsuit pilotu olan Peter Salzmann iş birliğiyle ortaya çıkarıldı. Kostümde, her biri 10 beygirgücündeki elektrikli motorlardan gücünü alan iki sayı karbon fiber itici pervane bulunuyor.

Gücünü bataryadan yer bu iticiler, 5 dakikaya kadar dakikada 25 bin defa dönebiliyor. İticileri sağladığı bu ek itici kuvvet sayesinde atletlerin suratı saatte 299 km’nin üstüne kisimar çıkabiliyor. Üstten da izleyebileceğiniz görüntüde Salzmann ve başka iki pilot, 9.842 fit (2.999 metre) yükseklikten atlayarak bu iticiler için bir test uçuşu da gerçekleştiriyor.

BMW i’nin elektrikli Wingsuit tasarımı, Peter Salzmann’ın bu sporu yeni bir düzeye çıkarma projesiyle ortaya çıktı. Bu itici pervaneler, aslında kestirim edebileceğiniz üzere atletlerin daha uzun bir müddet boyunca süzülmelerine imkân tanıyor. Ayrıyeten elektrikli Wingsuit’in dizaynıyla ilgili hazırlanan görüntüyü da aşağıdan izleyebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

BMW, Elektrikli Wingsuit Tasarladı