BMW 4 Gran Coupe’den Yeni İmajlar Ortaya Çıktı

bmw 4 gran coupeden yeni imajlar ortaya cikti 8j6X55ew

Yeni BMW 4 serisi Coupe ve Convertible, M4 performans versiyonları ile birlikte tanıtılmıştı. Alman firma artık de yeni jenerasyon 4 serisi Gran Coupe’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdiye kisimar aracın kamuflajlı halini görebilmiştik.

Yeni araba, İsveç’te Audi A5 Sportback ile birlikte kış testlerinde alan alıyor. Testlerden gelen imajlara bakarsak, aracı tanıtılmisiman evvel son kere prototip olarak görüyor olma ihtimalimiz epeyce yüksek.

Elektrikli modelle tıpkı gövde

bmw 4 gran coupeden yeni imajlar ortaya cikti 0 pr8h9DDO

Yeni prototipte birinci olarak göze çarpan şeylerden biri, daha spor bir model olan M440i olması oldu. BMW kamuflaja karşın aracın daha iri frenlerini, rüzgarlığını ve egzos çıkışını meraklı gözlerden uzak tutmayı kafaaramadı.

Yeni 4 serisi Gran Coupe, elektrikli i4 ile tıpkı gövdeye sahip olacak. Her iki araba de BMW’nin akaryakıtlı, dizel, plug-in hibrit ve elektrikli araçları için kullanılabilen CLAR modüler mimari tasarımı üzerine inşa edildi.

Yakından baktığımızda da aracın, elektrikli model ile tıpkı kapı koluna sahip olduğunu görüyoruz. Serideki öbür modeller de şimdiden ortaya çıktığı için aracın genel tasarımı hakkında az çok fikir sahibi olmamız mümkün oluyor. BMW’nin iri ızgara tercihi, kendisi de büyük olan bu arabade o kadar da göze çarpmıyor.

Motor seçenekleri değişmiyor

bmw 4 gran coupeden yeni imajlar ortaya cikti 1 kYJ1XSd5

Kaputun altında yeni 4 Serisi Gran Coupe’nin öteki 4 serisi araçlarla birebir motor seçeneklerine sahip olacağı belirtiliyor. Bu seçenekler ortasında 2 litrelik turboşarjlu dört-silindirli 255 beygirlik motor ve 3.0 litrelik sıralı 6 pistonlu 382 beygirlik motor seçeneği yer alıyor.

Her iki motor seçeneği de sekiz vitesli şanzımana sahipken sırf M440i, dört tekerden çekiş özelliği sunuyor. Aracın içine dair bir manzara olmasa da standartta 8,8 inçlik bir bilgi cümbüş ekranına sahip olacağı biliniyor. BMW aracın ne vakit çıkacağını söylememiş olsa da 2021’in başlarında kendisin yollarda görmemiz bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

BMW 4 Gran Coupe’den Yeni İmajlar Ortaya Çıktı