Blizzard Fransa ofisi kapanıyor

blizzard fransa ofisi kapaniyor ZRD6PSQa

blizzard fransa ofisi kapaniyor 0 45PjV7Q7

Oyun dünyası pandemi süreci nedeniyle geliştirme kademesinde meşakkatler yaşamaya başlasa da mevcut oyunların satışları yahut faal kullanıcı sayıları manasında yükselişler yaşanıyor. Bununla birlikte ekonomik yük de artıyor.

Blizzard Fransa’ya elveda

Gelen bilgilere nazaran Activision-Blizzard stüdyoları; Fransa’nın Versay kentinde bulunan ofisini kapatmaya hazırlanıyor. Zati yılın başında firma ofisteki çalışanların yüzde 25’ini işten çıkarmış; kalanların ise farklı ülkelerdeki ofislere dağıtma kararı almıştı. Sonrasında da ofisi kapatma kararı geldi.

Fransa ofisinde hali hazırda 400 çalışan kalmıştı. Tamamının işten çıkarılacağı belirtiliyor. Ofisin gayesi pazarlama, mahallileşme, müşteri takviyesi üzere hususlardı. Bu bakımdan geliştirici kısmı yer almıyordu.

Activision-Blizzard ofisi kapatmaktaki gayesinin rekabeti giderek artan kesimde yetenek ve deneyim birikimini farklı alanlara entegre etmek olarak belirtiyor. Başarılı oyunlarına karşın son periyotta idare ve finansal idare bahislerinde Activision tenkit konusu haline gelmişti.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Blizzard Fransa ofisi kapanıyor