Bitcoin Madencilerinin Net Pozisyonu Olumluya Döndü – Ne Anlama Geliyor?

bitcoin madencilerinin net pozisyonu olumluya dondu ne anlama geliyor

Çalkantılı geçen piyasa volatilitesinden sonra, kripto para piyasası Bitcoin (BTC) ile ciddi düşüşler yaşadı. Piyasa ortalama yaklaşık %25 düştü. Bu satış birçok spekülatör ve traderı hazırlıksız yakaladı. Bu durum piyasada panik tepkisine neden oldu.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, haftalık en yüksek 94’ten daha mütevazı bir seviyeye 55’e geriledi. Ancak, analistler, Bitcoin sert destek seviyeleri etrafında konsolide olmaya çalışırken, küçük düzeltmelerin hem gerekli hem de organik olduğunu yinelediler.

Bitcoin Madencilerinin Net Pozisyon Değişiminin Analizi

bitcoin madencilerinin net pozisyonu olumluya dondu ne anlama geliyor 0 W82Wbv6y

Aralık ayının sonundan bu yana ilk kez, Bitcoin madencilerinin net pozisyon değişikliği tekrar olumluya döndü.

Bazı analistler, son zamanlardaki satış baskısının azalabileceğini öne sürüyor. Bu nedenle analistler, madencilerin bu yenilenen birikimini yükseliş göstergesi olarak gördü.

Yine de, madencilik havuzlarından gelen satışların azalmasının Bitcoin’in fiyatı üzerinde gözle görülür bir etki bırakıp bırakmayacağı belirsizliğini koruyor.

bitcoin madencilerinin net pozisyonu olumluya dondu ne anlama geliyor 1 b8VBg1gz

Tarihsel olarak, Bitcoin fiyatı ile madenci davranışı arasında çok az korelasyon olmuştur. Ayrıca, bir kripto analiz şirketi olan Clain’in araştırması, bu iddiayı desteklemektedir. Fiyat hareketi ile madencilerin borsalara sattığı Bitcoin hacmi arasında, en azından 2019’a kadar, net bir istatistiksel önem yoktu.

Pozitif Net Pozisyonlar

Pozitif net pozisyonların, madencilerin Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerinin değerinin düşük olduğunu görmelerinin bir işareti olması kesinlikle mümkün.

Tesla, Square ve MicroStrategy gibi daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin ekledi. Bu nedenle, ana akım benimseme için gelecekteki büyüme beklentileri neredeyse sabit.

Bununla birlikte, tarihsel verilere ve geçmiş araştırmalara dayanarak yorum yapalım. Madencilerin ani birikiminin başka bir ralli için doğrudan bir katalizör görevi göreceğini söylemek yanlış olur.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin Madencilerinin Net Pozisyonu Olumluya Döndü – Ne Anlama Geliyor?