Bitcoin İçin Bu Gelişme Daha Fazla Fiyat Keşfi İçin Belirleyici Faktör mü?

bitcoin icin bu gelisme daha fazla fiyat kesfi icin belirleyici faktor mu gGFTVSws

Bitcoin, fiyat düzeltmelerinin ardından genellikle güçlü geri dönüşler ile son zamanlarda yeni ATH’leri başarıyla belirleyebildi. Son 7 gün, benzer bir şey yaşandı. BTC, şu anki ATH’sinden çok uzakta olmayan, 58.000 $ civarında işlem yapmak için kayıplarının çoğunu geri kazanmadan önce 55.000 $’ın altına düştü.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketleri oldukça önemliyken, BTC ekosistemindeki önemli bir demografinin bu fiyat artışına nasıl tepki verdiğini görmek de önemlidir.

bitcoin icin bu gelisme daha fazla fiyat kesfi icin belirleyici faktor mu 0 XcEryipq

Madenciler parayı geri alır ve en zayıf halkaları örter. Bitcoin’de de durum böyledir. Yatırımcı güveni ve yükselen fiyat koinin önemli bir yönü olsa da, zayıf ağ güvenliği son on yılın tüm zorlu çalışmalarını geri alabilir. Bu, Bitcoin’in madenci topluluğunu koinin uzun vadeli beklentilerinin son derece önemli bir parçası haline getiriyor.

İlginç bir şekilde, kripto paranın 3. blok ödül yarılanmasına maruz kalmasının ardından, birçok küçük / orta ölçekli madencilik operasyonu geçen yıl riske girdi. Bununla birlikte, anlatı o zamandan beri büyük ölçüde değişmiş görünüyor. Fiyatların artmasıyla birlikte madenciler de moral buldular. Bir gün önce, madencilerin hem blok ödülleri hem de işlem ücretlerinden rekor kıran gelirler gördükleri bildirilmişti. Aslında, Bitcoin madencilerinin günlük geliri 15 Mart’ta 63 milyon dolara ulaştı.

BTC Madencileri

Dahası, Glassnode’un yakın tarihli bir raporu, Bitcoin madencileri ile ilgili iki ilginç gelişmeyi vurguladı. Birincisi, madencilerin şu anda aldığı yükselen gelirdi ve ikincisi işlem ücretlerindeki artıştı.

2020’nin yarıya inmesi, küçük ve orta ölçekli madencilik faaliyetlerinin sürdürülebilirliğine ilişkin soruları gündeme getirirken, 2021’in fiyatı bir rahatlama gibi görünüyor. Bununla birlikte, BTC işlem ücretlerinde de bir artış görüyor. Ağ verileri, borsalarla ilgili küresel işlem ücretlerinin zincir içi işlem ücretlerinin yaklaşık %30’unu oluşturduğunu gösteriyor.

bitcoin icin bu gelisme daha fazla fiyat kesfi icin belirleyici faktor mu 1

Madenciler artık sürdürülebilirlik konusunda kenarda değilken, madencilerin gelirleriyle ne yaptıklarına ve Bitcoin’lerini alıp almadıklarına bakmak da ilginç olacak. Kripto paranın madencileri arasındaki güçlü duygular, koinin bir satışa katlanıp katlanmadığını ve fiyatın yakın vadede nasıl tepki vereceğini anlamanın her zaman önemli bir yolu olmuştur.

Glassnode’un verileri, madencilerin borsa akışının (7 gün MA) 1 ayın en düşük seviyesi olan 10.684 BTC’ye ulaştığını öne sürdü. Bu, madencilerin kazançlarını satmadıklarını ve ikisinin de önemli bir gelire sahip olduklarını, operasyonlarını karlı hale getirdiklerini ve ağın genel güvenliğine katkıda bulunduklarını ima etti.

Bitcoin, 60 bin dolarlık fiyat aralığında işlem yapmaya devam ederken, kripto parayı destekleyen madenciler, BTC’yi en son ATH’sini geçtikten sonra daha fazla fiyat keşfine yönlendiren belirleyici faktör olabilir. Buna ek olarak, BTC, son birkaç ayda geleneksel ve kurumsal yatırımcıların yatırımlarında önemli bir artış gördü. Güçlü madenci güveni, ağın dayanıklı ve güvende olduğu anlamına geliyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin İçin Bu Gelişme Daha Fazla Fiyat Keşfi İçin Belirleyici Faktör mü?