Bitcoin Fiyatını Yüzde 74 Artıran Bull Cross Yeniden Görüldü!

bitcoin fiyatini yuzde 74 artiran bull cross yeniden goruldu wRLppiIS

Şubat ortasındaki son görünümü Bitcoin (BTC) fiyatın artışının rekor seviyeye yükselmesine katkıda bulunan bir yükseliş göstergesi, tekrar parladı.

NewsBTC analisti Yashu Gola’ya göre MACD Bull Cross olarak adlandırılan sinyal, bir varlığın 26 dönemli ve 12 dönemli üstel kapsamı arasındaki farkın çıktısı, sinyal hattı olarak bilinen 9 dönemli üstel hareketli ortalamasının üzerine çıktığında gelişir. Traderlar, crossover’ı, varlığın potansiyel fiyat artışının bir işareti olarak yorumlar.

Bitcoin, geçtiğimiz gün bir günlük zaman diliminde MACD Bull Cross olduğunu doğruladı. Piyasa analizi portalı TradingShot, crossover’ın kripto para biriminin yükseliş eğilimini genişletme yeteneğini vurguladı ve BTC / USD kurunu yüzde 74 oranında artıran son oluşumunu gerekçe gösterdi. Fraktalın istendiği gibi oynaması durumunda paritenin 65.000 dolara yükselebileceğini de ekledi.

bitcoin fiyatini yuzde 74 artiran bull cross yeniden goruldu 0 XPXLIgUY

Yazara göre rekor yüksek hedef, MACD Bull Cross ve Fibonacci Retracement grafiği arasında bir kesişme oluşturduktan sonra geldi. Yukarıdaki grafikte de gösterildiği gibi fib geri çekilmesi, yüksek bir sapma seviyesinden düşük bir sapma seviyesine kadar oluşur. Bu, bir düşük bir yüksek hedef oluşturur.

Yashu Gola’ya göre Şubat ayında MACD Bull Cross oluşumu, 0.5 Fibonacci geri çekilme çizgisinin üzerinde bir kırılma hareketi izledi. Yukarı yönlü hareket, 2.23 Fib çizgisine ulaşana kadar büyüdü. BTC / USD bundan sonra geri çekildi ve 1 Fibonacci geri çekilme hattını o seansın dip noktası olarak değerlendirdi.

Analiste göre Mart ayına girerken, Bitcoin 0.5 Fib seviyesinin üzerine çıktı ve şimdi uzun bir yukarı yönlü hareket izliyor. Bull Cross desteği ile TradingSpot, kripto para biriminin 65.000 dolarlık direnç seviyesine denk gelen 1.5 Fib çizgisine ulaşmasını bekliyor.

Bu sırada 2.23 Fib seviyesi bu sefer 70.000 doların üzerinde duruyor.

Bitcoin grafiklerindeki oluşum

BTC / USD kuru, Boğa Flaması modelinden paralel olarak kırılıyor. Yapı, azalan bir kanal tarafından onaylanan çiftin teklifindeki son düşüşü temsil ediyor. Bu arada, kanalın direncinin üzerinde bir kırılma, fiyatın, flamadan önce oluşan yükseliş trendinin yüksekliği kadar artmasına neden olur.

bitcoin fiyatini yuzde 74 artiran bull cross yeniden goruldu 1 k49VGOSa

Haber kaynağına göre bu durum BTC/USD’yi yaklaşık olarak 70.000 dolara çıkarır. Bu sırada Pitchfork paterninin temsil ettiği seviyeler, fiyat yükseliş trendini sürdürürken potansiyel geri çekilme ve toparlanma seviyeleri sağladı. Bir sonraki hedef, önceki rekor yüksek olan 58.367 doların üzerinde.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin Fiyatını Yüzde 74 Artıran Bull Cross Yeniden Görüldü!