Bitcoin Fiyatı Tekrar 18 Bin Doların Üstünde

bitcoin fiyati tekrar 18 bin dolarin ustunde 7TJuIQWA

Pek çok kişinin kripto para denince aklına sırf tek bir kripto para geliyor, o da Bitcoin. Süreç hacmi en büyük kripto para olan Bitcoin’in satış fiyatı iki yıl evvel 19,484 dolar ile tepeyi görmüş ve sonra da süratle düşmüştü.

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında yaşanan %6,20’lik artışla birlikte bir BTC fiyatı 18,120.99 dolara çıktı. Böylece Bitcoin’in piyasa hacmi 336 milyar doları geride bıraktı. Genel olarak kripto paraların bedel kazandığı göze çarptı.

Kripto paralar yükselişte

bitcoin fiyati tekrar 18 bin dolarin ustunde 0 kTSjUvSj

Son 24 saatlik süreçte kripto para borsaları ekseriyetle üst istikametli hareket etti. En yüksek hacme sahip birinci 100 kripto para ünitesinden sırf 10’unun kıymeti düştü. Birinci 10’daki kripto paralardan ise sırf 1’i yatırımcılarını üzdü.

Kripto para piyasalarının toplam hacmi, hafta kafaında ulaştığı 565 milyar dolar ile son üç yılın tepesini görmüştü. Piyasanın kendini düzeltmesi sürecinde 511 milyar dolara kadar darmekan piyasa hacmi de 540 milyar dolar düzeyine geri döndü.

Artan satışlarla birlikte kripto para piyasalarının 24 saatlik süreç hacmi 264 milyar doların biraz üstüne çıkmıştı. Hafta sonunda ise bu sayı 164 milyar dolara kisimar düştü. 7,801 farklı kripto para ünitesinin süreç gördüğü 35,544 farklı piyasanın %62,1’lik kısmını da Bitcoin oluşturdu.

Kripto Paralar daha yükselir mi?

bitcoin fiyati tekrar 18 bin dolarin ustunde 1 mrkDUP2W

Son devirlerde kripto paralar ile merkez bankaları ortasındaki buzlar da eriyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) lideri Christine Lagarde, misyona gelir gelmez bu yerdaki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunmuş ve “dijital paranın artan kullanımının, ülkelerin ve kurumların da önceliği haline geldiğini” belirtmişti.

Ülkemizde de Merkez Bankası tarafından bir blokzincir para ünitesi için çalışmalar yapılıyor. Son devirde de futbol ekiplerinin taraftar paraları peşpeşe piyasaya çıkmaya başladı. Bitcoin’in tarihi dorukları yine geçip geçmeyeceği ise tartışma konusu olmaya devam ediyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bitcoin Fiyatı Tekrar 18 Bin Doların Üstünde