Bitcoin (BTC) Neden Yanlış Anlaşılıyor? Meltem Demirörs Açıkladı

bitcoin btc neden yanlis anlasiliyor meltem demirors acikladi

Birçok insan, Bitcoin’i (BTC) yatırım aracı olarak görmekten çok, yıkıcı bir varlık olarak görüyor. Fakat Meltem Demirörs, bunu değiştirmeyi umuyor.

CoinShares’in baş strateji sorumlusu olan Demirörs “Bitcoin topluluğu içerisinde ve Bitcoin topluluğunun dışında kimi kalıcı anlatılar var ve kimilerine katlanamıyorum.” tabirlerini kullandı.

Meltem Demirörs, dijital varlıklara kuşkuyla yaklaşan bireylerin, blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmeye daha açık hale gelmelerine karşın, çok sayıda yanlış anlaşılmanın devam ettiğini lisana getirdi. Bunlardan en yaygın olanının ise Bitcoin’in kabahat işlemek için kullanıldığı fikri olduğunu belirtti:

“Suç için en yaygın olarak kullanılan mali araç ABD doları. Akabinde en çok kullanılan ikinci araç ise ABD bankacılık sistemidir. Geçtiğimiz yıl ödenen 6 milyar dolarlık toplam ceza da bunu ispatlar niteliktedir. Bu tüm vakitlerin rekorudur.”

Bitcoin zıddı argümanlardan bir başkası de madenciliğin etraf için berbat olduğudur. Demirörs ise bunun tam karşıtını savunuyor. Demirörs’e nazaran 2019’dan beri Bitcoin madenciliği için kullanılan gücün %77’si yenilenebilir güçtür.

Demirörs ayrıyeten birden fazla insanın Bitcoin’i yıkıcı bir araç olarak gördüğünü söz etti. Bunu değiştirmek için de çalıştıklarının altını çizdi:

“Bu bölümde en çok hoşuma giden ve yapmaktan zevk aldığım şey, insanlara gördüklerimi ve bölüm olarak nereye gittiğimizi anlatmaya çalışmaktır. Son 12 ayda hakikaten değişik olan şey, aniden insanların bu mevzuda daha açık hale gelmesidir.

Bölüme her geçen gün daha fazla yetenek akıyor ve bununla birlikte çok daha fazla sermaye artışı yaşanıyor. Bunun için nitekim heyecanlıyım. Artık zeki beşerler Bitcoin ve kripto para ünitelerine daha geniş bir perspektiften yaklaşıyorlar.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin (BTC) Neden Yanlış Anlaşılıyor? Meltem Demirörs Açıkladı