Bitcoin Boğaları Önemli Bir Direnci Daha Kırdı – Sırada Ne Var?

bitcoin bogalari onemli bir direnci daha kirdi sirada ne var HwEGUeKp

Traderlar BTC’yi 57.000 $’ın üzerine çıkardıkça ve kurumlar kripto para birimine yönelmeye devam ettikçe Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefliyor.

Son bir saat içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı, BTC fiyatının 58.352 dolardan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı 20 Şubat’tan beri görülmeyen bir seviye olan 57.100 dolara yükseldi. Yükseliş dalgası, yatırımcı duyarlılığının boğalar lehine geri döndüğüne işaret ediyor ve BTC’nin 60.000 $ seviyesinde bir koşuya çıkma olasılığını artırıyor.

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, Bitcoin’in sabah erken saatlerde 52.998 $’dan başlayan ve 57.000 $ seviyesine gelen hareketiyle %6,5 artış yaptığına işaret ediyor.

bitcoin bogalari onemli bir direnci daha kirdi sirada ne var 0 VyIOUSsX

Bugünün yukarı yönlü hareketi, Digital Currency Group’un Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 250 milyon dolara kadar hissesini satın almayı planladığı haberi ile gerçekleşti. Satın alma, 8 Mart’ta GBTC hisselerinin Bitcoin’in büyük borsalardaki spot fiyatına %15 indirimle işlem gördüğü göz önüne alındığında ilginç bir zamanda gerçekleşti.

Kurumsal yatırımcılar mevcut hamle için kredi alabilirken, Bitcoin’e olan genel ilgi de artmaya devam ediyor. Son veriler, ABD’de 1 Mart 2020’den bu yana 10.000 Bitcoin ATM’nin kurulduğunu ve geçen yıl BTC donanımlı ATM sayısında %57.5’lik bir paya işaret ettiğini gösteriyor.

Bitcoin, Hisse Senetlerine Ağırlık Veren Ekonomik Endişeleri Görmezden Geliyor

Son iki haftada, hisse senedi piyasaları, teknoloji hisselerindeki düşüş ve yükselen Hazine getirisine ilişkin endişeler nedeniyle ağırlaştı. Birçok analist, güçlenen bir dolar ve yükselen Hazine getirisinin Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyeceğini tahmin etti.

CrossTower Ticaret Başkanı Chad Steinglass’a göre, “BTC’deki temel akım hala inanılmaz derecede iyi”, çünkü her gün BTC’ye dahil olan büyük geleneksel finans oyuncuları var gibi görünüyor.

Steinglass, Çinli yazılım firması Meitu’nun bilançosuna yakın zamanda Ethereum’un (ETH) eklenmesinin, geleneksel finansta kripto para birimlerinin artan önemini gösterdiği için bir başka olumlu gelişme olduğunu söyledi.

Steinglass, son iki haftanın BTC düzeltmesinin, 5 Mart’ta GBTC’nin işlem yaptığı NAV indirimi %15’e kadar yükseldiğinden, GBTC’yi sert bir şekilde vuran “teknoloji hisselerinde büyük bir satış” sonucu olduğunu açıkladı. Avrupalı ​​traderlar, Avrupa hisse senedi piyasalarının kapanışında “korku içinde koştu”.

Altcoinler, Bitcoin’in Çıkışını Takip Ediyor

bitcoin bogalari onemli bir direnci daha kirdi sirada ne var 1 Z111pvCZ

Bitcoin 60.000 $ seviyesini hedef alırken, birkaç altcoin de tüm zamanların en yüksek seviyelerinin peşinden koştu.

Blockchain tabanlı bir video akış platformu olan Theta (THETA), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,92 $’a ulaşarak son 24 saatte %18 artış gösterdi.

Bu arada Polygon (MATIC), Coinbase’in Coinbase Pro’ya ekleneceğini açıkladığında 9 Mart’ta %33 artış elde etti.

bitcoin bogalari onemli bir direnci daha kirdi sirada ne var 2 fZSjfeJU

Genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 1.74 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı ise %61.1 seviyesinde.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin Boğaları Önemli Bir Direnci Daha Kırdı – Sırada Ne Var?