Bitcoin, Bir Gecede 3.000 Dolar Bedel Kaybetti

bitcoin bir gecede 3000 dolar bedel kaybetti

Son yılların hem en çok ilgi duyulan hem de en çok tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin, bir müddettir yatırımcısının yüzünü güldürüyordu. Hatta kripto para kesiminde o denli olaylar yaşandı ki Bitcoin, Türk lirası karşısında 100 bin TL bedeline ulaştı. Ayrıyeten dolar bazında al sat yapan satıcılar da rekor üzerine rekor gördüler. Fiyatlar, 2017 yılından sonraki en yüksek noktalara geldi. Fakat artık de zıddı bir durum yaşanıyor.

Bitcoin, çarşamba günü 19.374 dolar düzeylerine ulaşarak tarihi rekor kırdı. Lakin birkaç saatlik süreçte, Bitcoin’de önemli bir kıymet kaybı yaşandı. O denli ki bu yatırım aracı, sisimece birkaç saat içerisinde 3.000 dolar civarında paha kaybetti. Bitcoin’in dün sabah saatlerindeki bedeli 16,857 dolara düştü. Investing’den aldığımız datalara nazaran Bitcoin, an prestijiyle 17.011 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin, 2020’de yüzde 160 civarında kıymetlendi

bitcoin bir gecede 3000 dolar bedel kaybetti 0 IJhXREEb

Bitcoin en son, 2017 yılı içerisinde yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Yaşanan boğa piyasası ile birlikte pek çok yatırımcı, adeta varlıklı olmuştu. Lakin tıpkı günümüzde olduğu üzere yaşanan pahalanmanın sonunda yaşanan düşüş, Bitcoin’in tabana vurmasına yol açmıştı. 2020 yılının başına geldiğimizde ise kripto para ünitesi, sırf 6.500-7.000 dolar düzeylerinden süreç görüyordu. Bu bağlamda, yıl başında Bitcoin yer bir yatırımcı, şu sıralar yatırımını yüzde 160 civarında artırmış durumda.

Pek çok bireye nazaran Bitcoin’in bu kadar pahalanmasının bir numaralı nedeni, dünyayı esir yer koronavirüs pandemisi. Nexo isimli altcoinin kurucularından olan Antoni Trenchev, hususla ilgili yaptığı açıklamalarda uzun vadede Bitcoin’in düşmesi için hiçbir neden göremediğini tabir ediyor. Sağlıklı bir pazarın yükseldiği üzere düşmesi gerektiğini de söyleyen Trenchev, 2020 yılında aslında yüzde 160 kar edildiğini, biraz durulmanın olağan olabileceğini belirtiyor. Pandeminin yayılmaya kafaladığı mart ayında bir gün içinde yüzde 40 düşüş yaşandığını hatırlatan altcoin kurucusu, piyasisima yüzde 20-yüzde 30 düzeylerinde düşüşler yaşanmasının beklenebileceğini ifisime ediyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin, Bir Gecede 3.000 Dolar Bedel Kaybetti