Bitcoin, %8,7’lik Artışla 19 bin 850 Doları Aşmayı Başardı

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi YTrD96jO

2020 içerisinde süratle yükselen Bitcoin, sırasıyla 17 bin ve 18 bin dolar barajlarını aştıktan sonra sert bir kayıp yaşamış lakin tekrar 18 bin doların üstüne çıkmayı kafaarmıştı. Dünyanın en büyük kripto para ünitesi, bir eşiği daha geride bırakmayı başardı.

Bloomberg’de yer mekan habere nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, %8,7’lik paha artışıyla 19 bin 857 dolara ulaştı. Kripto para, bu sene içerisindeki bedel artışını bununla birlikte %170’in üstüne çıkarmış oldu.

“Bitcoin’in vakti geldi”

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi 0 8W4K2FQY

eToro Genel Müdürü Guy Hirsch, “Bitcoin’in vakti geldi. Bu rallinin hâlâ ilerleyecek yolu olabilir” sözlerini kullandı. Bitcoin, Aralık 2017’de 19 bin 511 dolara ulaştıktan sonra 2018 yılı içerisinde 4 bin doların altına kadar düşmüştü.

Birçok açıdan makûs geçen 2020 yılı ise Bitcoin için geri dönüş yılı oldu. Bitcoin’in bu yükselişinde COVID-19 salgının rolü de epey büyük oldu. Salgın sebebiyle dünya genelinde merkez bankaları, bir yandan borçlanma faizini düşürürken bir yandan da harika teşvikler verdi.

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi 1

Bitcoin, merkez bankalarının aldığı tedbirler sonrasında öne çıkan bir araç olmayı kafaardı. Paul Tudor Jones üzere kıymetli yatırımcılar, merkez bankaların ve hükûmetlerin aksiyonlarına karşı bir önlem olarak kripto para aldıklarını söyledi.

Olağan Bitcoin her ne kisimar bu sene içerisinde çok büyük bir fiyat artışı yaşasa da epey dalgalı bir seyir izlediğini de belirtmek gerekiyor. Bloomberg datalarına nazaran, Bitcoin’in bu sene günlük ortalama hareketliliği %2,7 olarak gerçekleşti. Bir öteki kıymetli yatırım aracı olan altında ise bu oran sisimece %0,9’da kaldı.

Miller Tabak + Co. Pazar Strateji Uzmanı Matt Maley, teknik göstergelerin çok fazla Bitcoin alımının gerçekleştiğini gösterdiğini, hasebiyle yakın vakitte gerileme yaşamasının olası olduğunu söyledi. Maley, ayrıyeten 2018’deki büyük düşüş kadar bir paha kaybının ise beklenen olmadığını lisana getirdi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin, %8,7’lik Artışla 19 bin 850 Doları Aşmayı Başardı