Oyun

Birinci İki Metal Gear Solid Oyunu, PC’ye Yine Geliyor

Görüntü oyun ekosisteminin en tanınan üyelerinden bir tanesi hiç elbet Metal Gear Solid serisi. Bölümün değerli isimlerinden Konami tarafından birinci kere 1987 yılında piyasaya sürülen oyun, yıllar içerisinde de günümüz teknolojileriyle evrildi. Lakin oyunun MSX bilgisayarlar için piyasaya sürülen birinci sürümleri, artık unutulmaya yüz tuttu. Gelen son haberlere göreyse Konami, bu oyunları yine gözden geçirmeye karar verdi.

Az evvel de bahsettiğimiz üzere Metal Gear Solid’in birinci sürümleri, yıllar evvel PC’ler için piyasaya sürüldü. Lakin açık konuşmak gerekirse oyunlar artık oynanamaz halde. Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi’ne ilişkin internet sitesine eklenen bilgilerse, Konami’nin Metal Gear Solid ve Metal Gear Solid 2 için yine düğmeye bastığını gösteriyor. Görünüşe nazaran bu iki oyun, büsbütün yenilenerek oyuncuların hizmetine yine sunulacak.

8d0984fddbfisimf89a3b4cc6329055db37a26a2bb

Konami, Metal Gear Solid efsanesinin birinci iki oyununu yine PC’ye getirme projesi ile ilgili rastgele bir açıklama yapmisimı. Fakat beklentiler, bu iki oyunun teknik açıdan yenileneceği tarafında. Yani oyuncular, oyunların özgün öykülerine günümüz teknolojileriyle erişebilecekler. Elbette Konami’nin daha çok oyuncuya ulaşmak için çalışmalarını ayrıntılandırması da olası.

Son periyotlarda, yıllar evvel piyasaya sürülmüş olan oyunların remaster sürümlerini yayınlamak epey yaygınlaştı. Örneğin Crytek takımı tarafından Crysis 1’in remaster versiyonunu geçtiğimiz günlerde yayınlisimı. Ayrıca Frontier Development da yıllar evvel piyasaya sürülen RollerCoaster’ın yeni sürümünü yarın prestijiyle piyasaya sürecek. Üstelik oyuncular, Epic Games aracılığıyla bu oyuna bir hafta boyunca fiyatsız olarak sahip olabilecekler.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu