Birçok Altcoin’i Etkileyen Hack Saldırısı! Fiyat Yüzde 90 Çakıldı

Kripto para piyasası yeni bir hack saldırısı ile uyanıyor. Sosyal token platformu aracılığıyla basılan bir altcoin olan WHALE’nin kurucusu, kısa süre önce gerçekleşen hack saldırısını Twitter’da doğruladı. Hack saldırısı ile kripto paranın fiyatı yüzde 90’ın üzerinde düşüş yaşadı. Ancak saldırıdan etkilenen tek kripto para WHALE değildi, birçok tokende de hack nedeniyle derin düşüşler görüldü.

Altcoin projesi WHALE, hack nedeniyle yüzde 90 çakıldı!

Sosyal kripto paralar  için bir platform olan Roll’deki hack saldırısı birçok altcoin projesini etkiledi. Saldırıdan etkilenen kripto paralarda ciddi düşüşler görüldü. Bu kripto paralar şunlardır; WHALE, MORK, JULIEN, CHERRY, FWB, KARMA, ALEX, KERMAN, SKULL, HUE ve FIRST. Son verilere göre, hack sebebiyle çalınan kripto paraların büyük bir kısmı piyasaya boşaltılarak kripto paraların fiyatları dump’landı.

bircok altcoini etkileyen hack saldirisi fiyat yuzde 90 cakildi 0 cGkHuLfZ

Saldırı nedeniyle çöken kripto para WHALE, 44 dolar seviyesinden 3 dolara kadar düştü. Sonuç olarak  kripto para, yüzde 90’ın üzerinde bir değer kaybına maruz kaldı. WHALE kurucusu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada WHALE arzının %2,17’sinin hacker’lar tarafından çalındığını belirtti. WHALE kurucusu, kalan fonların ise güvende olduğunu belirtti. Yazım sırasında ise WHALE fiyatı yüzde 29 oranında düşüşle 30 dolar seviyesinden işlem görüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Birçok Altcoin’i Etkileyen Hack Saldırısı! Fiyat Yüzde 90 Çakıldı