Bir PlayStation 5 Özelliğinin Ardındaki Plan Ortaya Çıktı

bir playstation 5 ozelliginin ardindaki plan ortaya cikti u214dVwh

Japon teknoloji devi Sony, yeni jenerasyon oyun konsolu Playstation 5’te oyunculara “Etkinlikler” olarak isimlendirilen yeni bir özellik sunuyor. Bu özellik sayesinde oyuncular; oyundaki belli misyonlara, modlara ya da yan vazifelere vakit kaybetmeden ulaşabiliyorlar. Pekala Sony, teknik olarak oyunların “oynanış” vaktini kısaltan bu türlü bir özelliği neden yayınlisimı?

Kısa mühlet evvel ismi açıklanmayan bir kaynak tarafından Vice.com’a ulaştırılan Sony’nin şirket içi dokümanlarına nazaran Etkinlikler özelliği, PlayStation 5’in en kıymetli özellikleri ortasında yer alıyor. Çünkü Sony’nin kanısına nazaran Etkinlikler, tek oyunculu oyunların yükselişinde anahtar niteliğine sahip.

PlayStation 5’in etkinlikler özelliği, tek oyunculu oyunların yükselişinin anahtarı olabilir

199d736ece570a16c4c6efc4563b27f9isim198dde

Kelam konusu dokümanlarda birçok oyunseverin bir işi, okulu, ilgilenmesi gereken bir çocuğu ya da farklı bir uğraşı olduğunu ifisime eden Sony, herkesin oyunlara ayırabilecek “boş” saatlere sahip olmisimığının altını çiziyor.

Bu türlü bir durumda beşerler için başlisimıkları vazifenin ne kadar uzun süreceğini bilmenin ya da misyon sırasında takıldıkları bir noktadan nasıl ilerleyeceklerini bilmenin kıymetli olacağını belirten şirket, Etkinlikler özelliğinin tam da bu durumlar için düşünüldüğünü belirtiyor. Bir kafaka deyişle Sony, Etkinlikler özelliği ile oyun oynayacak saatleri olmayanların da tek oyunculu oyunlar oynayabilmesini hedefliyor.

bir playstation 5 ozelliginin ardindaki plan ortaya cikti 1 L7mjfUHJ

Üstte da bahsettiğimiz üzere Etkinlikler özelliği, oyunseverlerin uzun uzun oyun içi sinematikler izlemelerinin, misyon için haritanın bir ucundan öbür ucuna kisimar koşmalarının önünde geçmeyi hedefliyor. Böylelikle yatmisiman evvel ya da boşluk bulduğu rastgele bir kısa vakitte biraz oyun oynamak isteyen bir kişi, direkt oynanışa geçebiliyor.

Etkinlikler özelliğinin bir başka kritik özelliği ise oyunculara kelam konusu içeriğin mühleti hakkında bilgi vermesi. Örneğin; Etkinlikler menüsünden ilgili oyunun bir mod ya da vazife kartının üstüne geldiğinizde, kartta misyon ya da modla ilgili bilgilerin yanı sıra ne kadar süreceği de gösteriliyor. Böylelikle misyonu bitirecek kisimar vaktiniz olup olmisimığını bilebiliyorsunuz.

Her şeye karşın Etkinlikler özelliğinin PS5’in varadetlan özelliklerinden olmadığını, oyun stüdyolarının Etkinlikler kartlarını isterlerse yayınlisimıklarını da unutmamak gerekiyor. Yani bir oyun stüdyosu tüm misyonları sırayla yapmanızı ve oyun içi sinematikleri izlemenizi istiyorsa, bu mevzuda Etkinlikler özelliğinin tek başına bir yararı olmayacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bir PlayStation 5 Özelliğinin Ardındaki Plan Ortaya Çıktı