Bir Oyuncu, PS Kupa Düzeyini 999’a Çıkarmayı Başardı

bir oyuncu ps kupa duzeyini 999a cikarmayi basardi Pi2mcGHg

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, oyuncuların PlayStation’a olan ilgisini ebediyen yüksek tutabilmek için “Kupalar” denilen bir aktivite sunuyor. Oyuncular, oyun oynarken yaptıkları misyonlarla ayrımlı azlık düzeyine sahip olan kupalar kazanıp, düzeylerini artırabiliyorlar. Oyuncuları hırslandırmayı başaran bu özellik, pek çok PlayStation sahibi tarafından önemseniyor.

Bu haberimizin ana konusu ise PlayStation’ın Kupalar özelliği değil, bu özelliği sayıa bağımlılık durumuna getiren bir oyuncu. Geçtiğimiz yıllarda kazandığı başarılarla defalarca Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tanınan “Hakoom” isimli oyuncu, yeni bir dünya rekoru kırdığını duyurdu. Hakoom, kazandığı kupalar sayesinde Kupalar düzeyini 999’a çıkarmayı başardı.

İşte o muvaffakiyetin tescillendiği paylaşım

bir oyuncu ps kupa duzeyini 999a cikarmayi basardi 0 uWOEmWKZ

Muvaffakiyetini, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla duyuran Hakoom, Sony’nin Kupalar özelliğinde bir güncelleme yapması gerektiğini zira mevcut şartlarda en yüksek düzey olan 999. düzeye geldiğini söylüyor. En yüksek düzeyin 100 olduğu yıllarda 6 yıl beklediğini söyleyen Hakoom, PlayStation 6 çıkana kadar 999. düzeyde kalmayı pek istemediğini söz ediyor.

Pekala bu muvaffakiyet nasıl sağlandı?

Hakoom, her ay ortalama olarak 1.000 kupa kazandı. Üstelik bu oyuncunun 2.687 tane Platin Kupa’sı bulunuyor. Platin Kupa kazanma oranının çok düşük olduğunu kabul edersek, oyuncunun bir bağımlı olduğunu söyleyebiliriz. Aslına bakacak olursak, Hakoom nitekim bir oyun bağımlısı. Zira bu muvaffakiyetin gerisinde 3.616 sayı oyunun ortalama olarak yüzde 92.61 oranında bitirilmesi yatıyor. Her oyun için ortalama olarak 10 saat oynanış mühleti verecek olursak, Hakoom’un hayatındaki 4 yıllık mühletin oyun oynayarak geçtiğini tabir edebiliriz.

Sıradaki içerik:

Bir Oyuncu, PS Kupa Düzeyini 999’a Çıkarmayı Başardı