Yazılım

Bill Gates’in Favorisi Olan Fiyatsız Yazılımcılık Kursları

Bilgisayarların bugünkü hale gelmesine kıymetli katkılar sağlayan ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yazılım yerinde kendini geliştirmek isteyenlerin hayatlarını değiştirecek açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda favori kaynaklarını ve dikkat edilmesi gereken konuları anlatan Gates, hangi fiyatsız kursların alınabileceğine de değindi.

Bill Gates, yazılım yerinde sayısız kaynak olduğunu, kendisininse “Khan Academy” ve “Code.org“u sevdiğini ifisime ediyor. Bu ikili ortasında da Khan Acisimemy’yi ön plana çıkaran Gates, platformun yazılımcı olmak isteyenler için biçilmiş kaftan olduğunu, girişten en karmaşık sistemlere kadar bu platform üzerinden öğrenilebileceğini ifisime ediyor.

İşte Gates’in tavsiye ettiği, fiyatsız yazılım kursları

Intro to Programming

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 0 eZy1d1Da

Gates, kendi blogundan yaptığı açıklamalarda, yazılımla ilgili bilgi sahibi olmayan bireylerin her şeyden evvel “Intro to Programming” isimli kursu almaları gerektiğini söylüyor. Kodlama öğrenmenin bir numaralı koşulunun eleştirel düşünme olduğunu ifisime eden Gates, bu kurs sayesinde soru sormanın öğrenilebileceğini söylüyor. Khan Academy‘de alan yer fiyatsız kursa ulaşmak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Intro to JS: Drawing and animation

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 1 jKQ6zia6

Gates’in tavsiye ettiği ikinci kurs da Khan Acisimemy’de yer alıyor. ayrıntılı bir formda hazırlanmış olan bu kurs, JavaScript’in temellerinin anlaşılmasını sağlıyor. Grafiklerle desteklenen kursta, bir kurbağayı yazılımla canlandırıyorsunuz. Fiyatsız kursa, burisima bulunan temas aracılığıyla erişebilirsiniz.

Intro to HTML/CSS: Making webpages

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 2 qYm5qqst

isimından da anlaşılabileceği üzere bu kurs, bir internet sitesinin nasıl kurulabileceğini anlatıyor. Bill Gates, bu kursun düşünme biçiminin değişmesine yardımcı olacağını tabir ediyor. Kursa çabucak erişmek için, burisima bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Hour of Code

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 3 FKcHuY8M

Bill Gates’in Code.org üzerinden tavsiye ettiği birinci kurs, “Hour of Code“. Görselliğin ağırlaştığı formda tasarlanmış olan fiyatsız kurs, yazılımın temellerini atabileceğiniz, kolay şeyleri öğrenebileceğiniz bir üretim. Bu kursu izledikten sonra bir kolay yazılım oluşturmayı genel sınırlarıyla öğrenmiş olacaksınız. Kursa, buradaki kontakla ulaşabilirsiniz.

Intro to SQL: Querying and managing veri

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 4 HVzWCgRZ

Bu kurs, yazılımın en kıymetli kesimlerinden biri olan SQL’in temellerini öğrenmenizi sağlıyor. Khan Acisimemy’de fiyatsız olarak sunulan bu kurs da Bill Gates tarafından tavsiye ediliyor. Şayet bu kursa erişmek isterseniz, burisima bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

isimvanced JS: Games and visualizations

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 5 vUVbTQMH

advanced JS: Games and visualizations isimli kurs, genel çizgileriyle JavaScript öğrenmiş olan bir kişinin, kolay oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Flappy Bird gibisi puanlamalı oyunlar tasarlamayı öğreten kurs, oyunlar için menüler oluşturmanızı ve bunları fonksiyonel hale getirmenizin de önünü açıyor. Khan Academy’nin fiyatsız kursuna, bu irtibat aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

isimvanced JS: Natural simulations

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 6 9RW4NM9j

Yazılımın temelinde matematik yatıyor. Bu Khan Acisimemy kursu da sizlere, matematiğin yazılımdaki yerini anlatıyor. Bu sayede daha gelişmiş yazılımlar için, temel bir altyapı oluşturmanızı sağlamış olacaksınız. Kursa erişmek isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

HTML/JS: Making webpages interactive

bill gatesin favorisi olan fiyatsiz yazilimcilik kurslari 7 MGAfECZs

Bill Gates, JavaScript ile HTML’in temellerini anlatan iki kurs zati önermişti. Bu kurs, temel eğitimlerdeki kazanımlarınızı birleştirip, ortaya daha gelişmiş internet siteleri hazırlamanızı sağlıyor. Bu kursun akabinde oluşturacağınız internet siteleri, etkileşimli yapılarıyla tüketicilere daha güzel bir tecrübe sunabilir hale geliyor. Kursa erişmek için, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Bu arisima, Webtekno grubu olarak da daha evvelce, yazılımla ilgili kursların alan aldığı birtakım internet sitelerinden bahsetmiştik. Şayet o sitelerle ilgili de bilgi sahibi olmak isterseniz, sizleri buradaki haberimize bekliyoruz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu