Genel

Benedict Cumberbatch’in takımda olduğu, 11 Eylül’e odaklanan The Mauritanian’dan fragman yayınlandı

benedict cumberbatchin takimda oldugu 11 eylule odaklanan the mauritaniandan fragman yayinlandi 0 EqgeepHz

Takımı ve konusu ile dikkat çeken The Mauritanian isimli sinemadan birinci fragman paylaşıldı. Oscar’a aday olma ihtimali bir oldukça yüksek görülen sinemanın fragmanı ziyadesiyle ilgi çekti.

Gerçek bir olaydan uyarlanan The Mauritanian, 11 Eylül’de Amerika’ya saldıran teröristlerin yardımcısı olduğu düşünülen, Guantanamo Körfezi’ndeki mahkum Mohamedou Ould Slahi’nin davasının gerçek öyküsüne odaklanıyor. Dava sürecine odaklanan The Mauritanian, İngiliz-Amerikan hukuk drama sineması. 

14 milyon dolarlık bir bütçesi olan sinemanın 19 Şubat 2021’de vizyona girmesi bekleniyor ve bu yılın Oscar ödüllerinde de yüksek ihtimalle adaylığı olacağı düşünülüyor. Sinemanın yönetmenliğini The Last King of Scotland ve Touching the Void üzere sinemaların direktörü olan Kevin Macdonald üstleniyor. 

Senaryosunu M.B.Traven, Rory Haines ve Sohrab Noshirvani’nin yazdığı sinemanın oyuncu takımı ise asıl dikkat çeken nokta. Oyuncular arasında Jodie Foster, Tahar Rahim, Zachary Levi, Saamer Usmani, Shailene Woodley ve Benedict Cumberbatch gibi isimler bulunuyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu