Bayraktar TB2 ASELSAN’ın “gözü” ile gördü ve vurdu

bayraktar tb2 aselsanin gozu ile gordu ve vurdu 8JHeTkTM

bayraktar tb2 aselsanin gozu ile gordu ve vurdu 0 JggDn2vr

CATS’in işaretlediği gayeler muvaffakiyetle imha edildi ve sistem test edildi. Test atışlarında ROKETSAN menşeli MAM-L kullanıldı. CATS, ASELSAN tarafından halihazırda geliştirilmiş bir FLIR sistemi. Bu sistem Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. tarafından geliştirilen Anka SİHA/İHA‘larda da kullanılıyor.

Baykar Savunma, CATS ile yapılan test atışının imajlarını paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Baykar Savunma Bayraktar TB3 ismini verdiği yeni bir SİHA/İHA’nın da geliştirildiğini açıklamıştı. Bu SİHA/İHA’da da ASELSAN’ın geliştirdiği FLIR sistemi kullanılacak. Ayrıyeten TB3’de motor ve kimi ek kesimler da yerlileştirilerek TB2‘de elde edilen yerlilik oranından çok daha fazlası elde edilecek.

Baykar, TB3’lerde ve yeniden geliştirilmekte olan Akıncı TİHA’da TUSAŞ Motor Endüstri’nin (TEI) geliştirdiği PD170 motorunun kullanılacağını açıkladı. Bu motorun kullanılması ile birlikte TB3‘ün ihracatının yapılması çok daha kolay olacak. SİHA/İHA‘da en kritik teknolojiler ortasında yer alan mühimmat, FLIR ve motor dahil olmak üzere pek çok elektronik sistem ve yapı yerli olarak geliştiriliyor. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bayraktar TB2 ASELSAN’ın “gözü” ile gördü ve vurdu