Battlefield VI gelecek yıl sonlarına yetişiyor

battlefield vi gelecek yil sonlarina yetisiyor srne77YK

battlefield vi gelecek yil sonlarina yetisiyor 0 dQwMLpum

Oyun dünyasının en çok satan serilerinin başında gelen Battlefield yeni oyunuyla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. DICE takımı büsbütün bu işe odaklanırken EA ise bir yıl daha bekleyeceğimizi söylüyor.

Battlefield VI neler sunacak?

Battlefield 1942 ile 2002 yılında oyun dünyasına adımını atan seri epeyce yüksek puanlar alarak bugüne kadar gelen silsilenin de önünü açmıştı. Battlefield serisi farklı periyotlarda hatta bilim kurgu biçiminde bile oynandıktan sonra I ve V oyunları ile Birinci Dünya Savaşı’na geri dönmüştü.

Serinin en yeni oyunu için CEO Andrew Wilson tarafından değerli bir açıklama yapıldı. Wilson; Battlefield VI ismini alması beklenen yeni oyunun 2021 yılı sonlarında hazır olmasının planlandığını ve bugüne kadar görülmemiş ölçekte bir kapsamı olacağını lisana getirdi.

Wilson yeni oyun için tüm DICE takımının misyon aldığını ve gerçek bir yeni jenerasyon ortaya çıkarmak için çalıştıklarını tabir etti. Ayrıyeten her şeyin harika olması için geliştirici gruba ekstradan bir yıl daha verildiği de vurgulanıyor.

battlefield vi gelecek yil sonlarina yetisiyor 1 Fw8nwI1V

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarının sunduğu teknolojik imkanlardan sonuna kadar faydalanmak isteyen Battlefield VI hali hazırda stüdyo içerisinde oynanış testlerine de başlamış. EA Sports kısmından David Rutter de bilhassa canlı servisler konusundaki tercübelerini DICE takımına aktarıyor.

Battlefield VI üretimi şimdilik neler sunacak bilinmiyor lakin hem çağdaş vakit devrini hem de öbür özellikleriyle Battlefield 3’ü andıracağı daha evvel gündeme gelmişti.  Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde oyunla ilgili yeni ayrıntıların paylaşılması bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Battlefield VI gelecek yıl sonlarına yetişiyor