Başından Kalkamayacağınız Web Tabanlı Oyunlar

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar

Kış aylarının gelip hastalık ihtimalinin arttığı bugünlerde, koronavirüs salgını etksini daha şiddetli göstermeye kafaladı. Bu durumda hâliyle karantina ve yasaklar geri gelmiş oldu. Pekala bu sıkıcı karantina günlerinde oynayacak oyun bulamıyor musunuz? Bir periyot bizleri bilgisayar başına esir eden web tabanlı oyunlar hâlâ oyun dünyasında değerli bir yer tutuyor.

Ateş ve Su, Ikariam, Legends of Honor, Travian ve gibisi daha birçok web tabanlı oyun, bugün hâlâ erişime açık ve oynanabiliyor. Bu içeriğimizde tahminen de daha evvel duymisimığınız lakin bir kez oturunca kafaından kalkamayacağınız oyunlardan oluşan web tabanlı oyunlar listemize yakından bakıyoruz.

başından kalkamayacağınız web tabanlı oyunlar:

 • GeoGuessr
 • Punk-O-Matic 2
 • DragonFable
 • Spelunky HTML5
 • Slither.io
 • Gartic.io
 • DOOM
 • DarkOrbit
 • Pokémon Showdown
 • Jacksmith
 • Papa’s Burgeria

Papa’s Burgeria

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 0 SYnHmA66

Papa’s başlığı altında birçok yemek yapma ve restoran işletme oyunu bulunsa da bu oyunların en güzellerinden biri elbet Papa’s Burgeria. Bir burger restoranının başına geçtiğimiz bu oyunda sipariş almadan hazırlamaya kisimar her şeyi tek kafaımıza halletmeye çalışıyoruz.

Gelen siparişleri ne kadar hakikat hazırladığımız ise çok değerli. Bu sayede daha fazla bahşiş kazanıp restoranımıza daha çok müşteri çekmek için çeşitli dekorasyon materyalleri satın alabiliyoruz. Gün gün ilerleyen oyunda ise gün geçtikçe müşteri sayısı artıyor ve müşteriler daha güçlü siparişler vermeye başlıyor. Papa’s serisinin öteki çok sevilen oyunlarının hepsine burisiman ulaşabilirsiniz.

Jacksmith

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 1 HNsLHrd7

Jacksmith, hem RPG hem de simülasyon öğelerini bir arisima barındıran bir oyun. Jacksmith oyununda çeşitli yaratıklarla savaşan savaşçılara zırhlar ve silahlar yapan bir demirciyi canlandırıyoruz. Kullanılan gerece nazaran kalitenin değiştiği silahları yapmanın ise birden çok yolu bulunuyor. Olağan bu silahları yaparken size verilen tanımlara de uymak zorundasınız, aksi takdirde kısımları geçmek imkânsız olacaktır.

Lakin istenilen silah tipi dışında silahın hangi misimenden yapılacağı ve hangi gereçlerin kullanılacağı büsbütün size kalmış bir durum. Bu gereçleri kullanırken de o kısımda karşınıza gelecek düşmanların elementsel özelliklerine âlâ bakmanız gerekiyor, zira her materyalin bir köken elementi oluyor. Bu elementlerden hangilerinin mevcut düşmanlara daha çok hasar verdiğini bilmek, kısmı geçmenize ve daha fazla materyal düşürmenize yardımcı olacaktır.

Pokémon Showdown

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 2 MRp1R1wV

Birçoğumuz çocukluğunu Pokémon çizgi sinemaları ve tahminen oyunlarıyla geçirmiştir. Durum bu türlü olunca Pokémon ile alakalı rastgele bir şey hâlâ dikkatimizi çekebiliyor. Pokémon Showdown ise “Hepsini yakala” repliği mekanine daha çok “Hepsini yen” üzerine odaklanan bir oyun.

Pokémon oyunlarında bulunan o eşsiz Pokémon savaşlarını bu oyun sayesinde gücün dolmasını yahut düzey atlamayı beklemeden yapabiliyorsunuz. Şayet orta sıra birkaç Pokémon düellosu yapmak istiyorsanız, Pokémon Showdown tam size nazaran bir oyun.

DarkOrbit

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 3 6nhDbHT5

DarkOrbit, ülkemizde uzun yıllardır faal olarak oynanan ve çok büyük bir topluluğa sahip olan nadir web tabanlı oyunlardan. Cyberpunk bir atmosfere sahip olan DarOrbit’te insanlık artık galaksiye hakim olmuş ve uzay pilotları galaksiler ortasında rahatça dolaşabiliyor.

Mars, Venüs yahut Dünya tabanlı bir şirkete üye olarak başladığımız oyunda vazifeleri alanine getirerek daha fazla kaynak kazanmaya ve bu kaynaklar ile yeni uzay gemileri, lazer topları, kalkanlar ve daha birçok ekipmanı almaya çalışıyoruz. Epey fazla oyuncuya sahip olan DarkOrbit’i çevrimiçi olarak web üzerinden oynayabileceğiniz üzere oyunun kendisini bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

DOOM

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 4 k8tPG3Yv

Oyun dünyasında FPS çeşidinin atası olan DOOM, web tabanlı oyunlar denilince birinci akla gelen stüdyolardan biri olan Kongregate tarafından web tabanlı bir oyun hâline getirilmiş. Oyuncuların Minecraft’ta bilgisayar toplayıp oynisimığı klasik DOOM, web tabanlı olarak da rahatça oynanabiliyor. Şayet nostalji yaşamak ve eski atari salonlarının atmosferine dönmek istiyorsanız, DOOM’a bir göz atabilirsiniz.

Slither.io

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 5 cclTBtQC

Nokia 3310’larda gece gündüz oynisimığımız Snake, daha gelişmiş ve daha eğlenceli hâli ile Slither.io olarak karşımıza çıkıyor. Aslında uzun yıllardır oyun dünyasında bulunan ve io uzantılı oyunların en popülerlerinden olan Slither.io, yenilenmiş ışıl ışıl grafikleri ile oynaması daha keyifli olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun emeli ise çok kolay. O gün içerisinde oyundaki en büyük yılan olmak ve başka oyuncuların sizin kuyruğunuza çarparak oyuna yeni kafatan başlamalarını sağlamak. Şayet gün içerisinde en yüksek skora sahip olan oyuncu olursanız, başka binlerce oyuncunun görebileceği bir bildirisi ekrana yazabiliyorsunuz.

Gartic.io

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 6 U7uG42Hy

Web tabanlı oyunlar listemizin bir öteki io uzantılı oyunu Gartic.io, iddia üzerine dayalı hayli eğlenceli bir oyun. Rastgele herhangi bir lobiye girebildiğiniz yahut arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz bu oyunda her oyuncu bir kez çizim yapma hakkına sahip oluyor. Başka oyuncuların misyonu ise yapılan çizimin ne olduğunu iddia etmek.

Gartic.io oynanış bakımından epey kolay olsa da yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz ve uzun saatleri başında harcayabileceğiniz hayli keyifli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten Gartic.io sayesinde iç karartan karantina günlerinde arkisimaşlarınızla uzaktan da olsa eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Spelunky HTML5

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 7 u9eDXaBz

Şayet Roguelike platform oyunlarını seviyorsanız, Spelunky ile epeyce hoş vakit geçirebilirsiniz. Bir mağarayı keşfettiğiniz bu oyunda mağaranın derinliklerine inerek toplayabildiğiniz kadar hazineyi toplamaya çalışıyorsunuz. Mağarada daha aşağılara yanlışsız ilerledikçe zorluk da artıyor. Oyunun mantığı ise hayli kolay hayatta kaldıkça daha derine inebiliyor, daha derine indikçe daha fazla hazine bulabiliyorsunuz.

DragonFable

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 8 42Q5ud1G

Sıra tabanlı rol yapma oyunlarını birçoğumuz seviyoruz. Web tabanlı oyunlar ortasında bulabileceğiniz en yeterli kıssaya sahip sıra tabanlı RPG oyunlarından biri de DragonFable olarak karşımıza çıkıyor. Bir karakter yaratıp fantastik bir dünyaya daldığımız bu oyunda, vazifeleri yaparak düzey ve yeni ekipmanlar kazanmaya çalışıyoruz.

Ayrıyeten bu vazifelerle birlikte bize epey tatmin edici uzun bir kıssa de eşlik ediyor. DragonFable’ın ejderhalarla, çeşit çeşit yaratıklarla ve birbirinden sürükleyici vazifelerle dolu dünyasına bir defa girdiğinizde, hakikaten de bu dünyisiman ayrılması bir oldukça sıkıntı oluyor.

Punk-O-Matic 2

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 9 viMGQmpY

Web tabanlı oyunlar listemizin son rol yapma oyunu olan Punk-O-Matic 2, epey alışılmışın dışında bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda Orta Çağ’da hayatta kalmaya çalışan bir savaşçı değil, sahnelerde enstrümanınızla var olmaya çalışan bir müzisyen rolünü üstleniyorsunuz.

Bir Punk müzik kümesini yönettiğiniz bu oyunda, küme üyelerinizi istediğiniz üzere özelleştirebiliyor ve en kıymetlisi kendi müziklerinizi besteyelebiliyorsunuz. Oyunda gitar, bas gitar ve davul için farklı başka birçok tablar ve çalış formları bulunuyor. Bu araçları kullanarak istediğiniz uzunlukla eşsiz besteler oluşturabiliyor ve evvel arkadaşınızı garajından başlamak üzere konserler verebiliyorsunuz.

GeoGuessr

basindan kalkamayacaginiz web tabanli oyunlar 10 rM69uqmc

Web tabanlı oyunlar listemizin tahminen de en eğlenceli oyunu olan GeoGuesser, kafaına oturduğunuzda uzun saatler geçirebileceğiniz bağımlılık yapan bir oyun. Daha evvel pek gibisi görülmemiş bir oyun olan GeoGuessr, sizi Google Street View sayesinde dünyanın rastgele bir alanine ışınlıyor. Sizin misyonunuz ise nerede olduğunuzu bulmak.

Epey kolay bir oynanışa sahip olmasına karşın çok keyifli bir oyun tecrübesi yaşatan GeoGusser’da Türkiye’ye özel kısımlar yahut dünyanın ünlü yerlerine ilişkin kısımlar de bulunuyor. GeoGuessr’ın tek berbat yanı ise 24 saatte yalnızca tek bir oyun oynayabiliyorsunuz.

Web tabanlı oyunlar listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha internette eğlenceli vakit geçirebileceğiniz adetsız web tabanlı oyun bulunuyor. Lakin doğal olarak bu oyunların hepsini bir liste altında toplamak imkânsız. Sizler de favori web tabanlı oyunlarınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Başından Kalkamayacağınız Web Tabanlı Oyunlar