Basınçlı CO2 besinlerin sanitasyonunda kullanılabilir

basincli co2 besinlerin sanitasyonunda kullanilabilir 3vZtAkzT

basincli co2 besinlerin sanitasyonunda kullanilabilir 0 ms1pBSEM

Gelişen teknoloji besin sanayisine de yansımakla birlikte birçok besin fabrikasyon olarak üretiliyor. Bu duruma kurutulmuş çerezler de dahil olmasına karşın bilim insanları kurutulmuş çerezlerin kontamine ( Bulaşma, fizikî vücudu, doğal ortam, işyeri yahut bir malzemeyi bozan, enfekte eden bir bileşen, safsızlık yahut veya öbür bir istenmeyen elementin varlığıdır. ) olabileceğini belirtiyor. Artık ise bilim insanları bu durumu uygunlaştırmak hedefiyle sistem geliştirdi.

Besinlerin patojen bakterilerden temizlenmesi için yüksek basınçlı CO2 gazları uzun vakittir kullanılıyor.

CO2 gazı ve kontaminasyon

basincli co2 besinlerin sanitasyonunda kullanilabilir 1 XFAcAEng

Germany’s Fraunhofer Institute for Environment ile Safety, and Energy Technology kurumu araştırmacıları Canada’s University of Alberta kurumu araştırmacılarıyla bir ortaya geldi ve yapılan deneysel çalışmalarda kurutulmuş bademler ile birlikte antimikrobiyal yağlar yüksek basınçlı otoklava yerleştirildi ve yerleştirilen örnekler yüksek basınçlı CO2 gazı ile muamele edildi.

Sonuçlara nazaran örnekler yalnızca dezenfekte edilmekle kalmadı ayrıyeten yağların bademlerin dış yüzeyinde kaplama oluşturduğu böylelikle Staphylococcus carnosus üzere potansiyel patojenlere karşı da muhafaza sağlanacağı ve bademlerin raf ömürlerinin uzayacağı belirtiliyor.

Ayrıyeten yeni tekniğin besinler üzerinde rastgele bir rezidü ( kalıntı ) bırakmadığı ve etrafa ziyanlı olmadığı, yüksek güç gerektirmediği belirtiliyor.

basincli co2 besinlerin sanitasyonunda kullanilabilir 2 Ngf9FV8O

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Basınçlı CO2 besinlerin sanitasyonunda kullanılabilir