Başarılı Analist Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Uyardı: Bu 6 Hatayı Yapmayın!

basarili analist bitcoin ve altcoin yatirimcilarini uyardi bu 6 hatayi yapmayin hVh7iVYH

Kripto para analisti ve YouTuber Lark Davis, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının sık sık bir boğa piyasasının ortasında büyük kazançlar elde etmelerini engelleyen altı hata yaptıklarını söylüyor.

Lark Davis: Bitcoin ve altcoin yatırımlarınızda bunları yapmayın!

Yeni bir videoda Lark Davis, 242.000 abonesine kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanın felaket için bir reçete olduğunu söylüyor. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kira paranızla kaldıraçlı ticaret gibi çılgınca şeyler yapıyorsanız… Çok kötü bir şekilde sonuçlanacak…

basarili analist bitcoin ve altcoin yatirimcilarini uyardi bu 6 hatayi yapmayin 0 KTEXVQig

Lark Davis ayrıca başarılı yatırımcıları diğerlerinden ayırdığını söylediği bir başka yaygın hatayı da ortaya koyuyor. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İkinci yaygın hata, sermayenizi korumanın bu oyunda mega önemli bir şey olduğunu anlamamaktır. Aslında, çoğu başarılı yatırımcı sonunda tek bir konuda gerçekten iyi olur: risk yönetimi.

Lark Davis: Pozisyon büyüklüğünü düşük tutarsanız az kaybedersiniz

Uygun konum boyutunun olmaması, kripto para analistinin listesindeki üçüncü hatadır. Lark Davis, yatırımcılara sahip oldukları farklı varlıklarda tahsislerini sınırlamalarını tavsiye ediyor. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Üçüncü hata, riske göre pozisyon büyüklüğünü korumamaktır… Yüksek riskli altcoin projeleri, token satışları, token başına portföyünüzün %1 ila %3’ünden fazla olmamalıdır… Pozisyon büyüklüğünü düşük tutarsanız, sadece devam edersiniz. Portföyünüzün küçük bir yüzdesini kaybetmek… Muhtemelen portföyünüzün %1 veya %2’sini kaybedebilirsiniz.

basarili analist bitcoin ve altcoin yatirimcilarini uyardi bu 6 hatayi yapmayin 1 tqmqruXz

Lark Davis: Kendi araştırmalarınızı yapmadan bir kripto paraya girmeyin!

Bir sonraki hata, yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmadan kripto paralara yatırım yapma eğilimidir. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Pek çok insan rastgele bir şekilde altcoin projelerinde FOMO’ya kapılıyor. Çünkü bir etkileyici ondan bahsetmiş ya da buna benzer bir şey… O kripto paranın veya altcoin’in gerçekte ne olduğunu, gerçekte ne yaptığını anlamanız gerekiyor. Neden buna yatırım yaptınız, bu kripto para birimine yatırım yapıp elinizde tutmanın asıl nedeni nedir?

Lark Davis: Erkenden tüm kârı almak yerine, döngüsel alın!

YouTuber, beşinci hatanın çok erken kripto para satılması olduğunu açıklıyor. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tüm kripto paralarınızı tek seferde satmak yerine, fiyat yükseldikçe küçük porsiyonlar alın. Bu sermayenizi geri almanıza, sermayenizi korumanıza, portföyünüzü dengede tutmanıza yardımcı olur ve her zaman kâr elde etmenizi sağlar.

basarili analist bitcoin ve altcoin yatirimcilarini uyardi bu 6 hatayi yapmayin 2 ZcLytb4w

Lark Davis: Riskinizi gerçekten yönetmek istiyorsanız, yatırımlarınızı dağıtın

Kripto para trader’ı ve etkileyicisine göre son hata, kripto para birimi alanındaki yatırımları sınırlamaktır. Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Riskinizi gerçekten yönetmek istiyorsanız, yatırımlarınızı dağıtın. Çünkü tüm kripto para birimi piyasası gerçekten büyük bir dağıtık teknoloji hissesi gibi hareket ediyor. Bitcoin döküldüğünde, her şey dökülür. Bu kripto…. Genel portföy riskinizi azaltmak istiyorsanız, kripto para birimi dışındaki şeylere de yatırım yapın.

Sıradaki içerik:

Başarılı Analist Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Uyardı: Bu 6 Hatayı Yapmayın!