Balina Selloff’unu ve 10 Bin Doları Bilen Trader: Bitcoin Bugün, Yarın Bu Seviyeleri Kıracak!

balina selloffunu ve 10 bin dolari bilen trader bitcoin bugun yarin bu seviyeleri kiracak l5EZbLvA

Piyasada nam salmış olan usta analist Josh Rager, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki seanslarda 56.000 dolar ve ötesinde yükselebileceğini öne sürüyor. Peki bu hedef gerçekleşebilir mi?

Josh Rager: Bitcoin önümüzdeki seanslarda 56.000 dolara ulaşabilir!

Blockroot.com kurucusu Josh Rager, BTC/USD’nin iki nedenden dolayı yükselmeye devam edebileceğini söyledi. Birincisi analiste göre, ABD Başkanı Joe Biden’ın Senato’daki 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin son onayı, devam eden Bitcoin rallisinin daha da büyümesine yardımcı olabilir. İkincisi analiste göre, kripto para biriminin ABD borsasıyla pozitif korelasyonu, yükseliş eğilimini tetikleyebilir. Josh Rager konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bazıları bunun daha büyük bir düzeltmenin başlangıcı olduğunu söylüyor. Elbette, olabilir. Ama en azından fiyatın 56.000 doları yeniden test etmek için yükseldiğini görmek istiyorum. Ancak işlerde ve hisse senetlerinde 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle, şu anda Bitcoin‘de düşüş benim için zor.

balina selloffunu ve 10 bin dolari bilen trader bitcoin bugun yarin bu seviyeleri kiracak 0 d5OwHki8Josh Rager’a göre Bitcoin, 58.000 doların üzerindeki rekorunu yeniden test etmek istiyor – Kaynak: TradingView.com

Josh Rager, Bitcoin’de 10 Mayıs’ta yaşanan 2.000 dolarlık yani 10.000 dolardan 8.000 dolara olan düşüşü doğru bildi. Yani analist, balina selloff’unu bildi. Ayrıca analist, BTC’nin 10 bin doların üzerine çıkacağını da doğru öngördü. Bunlar dışında Josh Rager’ın yüksek başarı oranına sahip olduğu birçok tahmini bulunuyor.

Analistin açıklamaları, Bitcoin’in geçen yılki performansını hatırlatıyor

Analistin açıklamaları, Bitcoin’in geçen yılki performansını hatırlatıyor. Mart 2020’den bu yana, Bitcoin ve Wall Street’teki tüm endeksler, Federal Rezerv sınırsız tahvil satın alma programına başladığında ve gösterge borç verme oranlarını neredeyse sıfıra indirdiğinde birbiriyle uyumlu bir şekilde yükseldi. Bu arada, ABD hükümeti toplamda 3,1 trilyon dolar değerinde iki teşvik paketi çıkardı. Trader’lar ve yatırımcılar, çekici ABD tahvillerinin getirilerinin olmaması nedeniyle Bitcoin ve benzeri daha riskli varlıklara akın etti. Bu arada, yoğun sermaye enjeksiyonu ABD dolarının satın alma gücünü düşürdü.

balina selloffunu ve 10 bin dolari bilen trader bitcoin bugun yarin bu seviyeleri kiracak 1 TvhOnVrY

ABD doları endeksi yüzde 12’den fazla düşerek tasarruf sahiplerine ve nakit bazlı bilançoları olan kurumlara zarar verdi. Mart 2021’e girerken katalizörler pek değişmedi. FED, her ay 120 milyar dolarlık devlet borcu ve ipoteğe dayalı kurumsal menkul kıymetler satın alıyor. Faiz oranları hala sıfıra yakın seyrediyor. Bu arada, 1,9 trilyon dolarlık yardım paketinin onaylanması, ABD dolarını uzun vadede aşağı çekmeyi bekliyor. Bitcoin, iki hafta sonra ilk kez Salı günü 54.000 doların üzerine çıktı. Kripto para biriminin yukarı yönlü hareketi, ABD borsasının toparlanma rallisi ile uyumlu hale geldi. 

Nick: Bitcoin’in faiz oranlarının yükselişine ayak uydurması kesinlikle iyi bir işaret!

Ancak bazı analistlere göre, yükseliş hamlesi piyasa riskleriyle birlikte gelir. Son zamanlarda, Bitcoin de dahil olmak üzere pandeminin kazananları, devlet tahvillerindeki satıştan kaynaklanan ciddi aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar, ABD’de beklenenden daha hızlı bir ekonomik toparlanmayla Hazine piyasalarını akın etti. Sermayeyi, salgın sırasında değerini en çok kaybeden varlıklara taşıdılar.

balina selloffunu ve 10 bin dolari bilen trader bitcoin bugun yarin bu seviyeleri kiracak 2 RYldN8hy

Yükselen ABD tahvil getirilerinin FED’i faiz oranlarını yükseltmeye zorlayacağına dair korkular devam ediyor. Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, geçen hafta yaptığı bir konuşmada herhangi bir şahin politika izlemeyeceğini açıklarken, Bitcoin ve borsa ihtiyatlı bir şekilde yüksek işlem gördü. Ecoinometrics haber bülteninin yazarı Nick, konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin’in faiz oranlarının yükselişine ayak uyduruyor gibi görünmesi kesinlikle iyi bir işaret. Bu, benimsemenin bu döngünün ana itici gücü olmaya devam ettiği anlamına geliyor. Doğal piyasa boyutuna (fiziksel altın) ulaşacağına inanıyorsanız, Bitcoin’in büyümesi gereken 10 kat’tan fazlası var. O zaman geçici olarak artan getiri durumu hakkında endişelenmiyorsunuz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Balina Selloff’unu ve 10 Bin Doları Bilen Trader: Bitcoin Bugün, Yarın Bu Seviyeleri Kıracak!