Bakan Karaismailoğlu’dan eSIM açıklaması

bakan karaismailogludan esim aciklamasi

bakan karaismailoglu dan esim aciklamasi128182 0

Türkiye’de yılan kıssasına dönen eSIM teknolojisi, Vodafone tarafından kullanıma sunuldu fakat Turkcell ve Türk Telekom şimdi bu teknolojiye geçiş yapamadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu şirketlerin eSIM’e geçişi hakkında tarih verdi.

Bakan Karaismailoğlu, 2021’de eSIM’e geçiş yapılacağını açıkladı lakin net bir tarih vermedi. eSIM mimarisinin hem M2M/IoT aygıtlara hem de vatandaşların günlük hayatta kullandığı aygıtlara kıymetli kolaylıklar sağlayacağını belirten Karaismailoğlu, “Bu teknoloji, yerli ve ulusal olarak sıfırdan, yerli firmalar tarafından BTK ile iş birliği halinde geliştirildi. Türk mühendislerince geliştirilen ve fizikî SIM kartın yerine kullanılacak eSIM 2021’de hayata geçecek.” değerlendirmesinde bulundu.

eSIM teknolojisi nedir?

eSIM teknolojisi, fizikî bir SIM kartı kullanmadan operatörlerden hizmet almaya yarıyor. Bu özelliği kullanabilmek için eSIM teknolojisini destekleyen bir telefon, akıllı saat, tablet vb. aygıta sahip olmak gerekiyor. eSIM teknolojisi örneğin SIM kart takmadan telefonunuzu kullanabilirsiniz. eSIM destekleyen iPhone modellerini çift çizgili kullanabiliriz. LTE ve eSIm destekleyen akıllı saatlerden davet yapabilirsiniz. eSIM’i kullanmak istemeyen müşteriler fizikî SIM kartlarını kullanmaya devam edecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bakan Karaismailoğlu’dan eSIM açıklaması