Bahreyn GP ‘de Grosjean’ın Aracı Alev Aldı

bahreyn gp de grosjeanin araci alev aldi gdv6Gz93

Son yıllarda Formula 1′de alınan pek çok emniyetlik tedbiri bulunuyor. Gitgide artan tedbirlerin ne kadar fonksiyonlu olduğunu ise bugün Bahreyn GP’de gerçekleşen kazisiman sonra bir sefer daha görmüş olduk.

Haas grubunun deneyimli Fransız pilotu Romain Grosjean, daha yarışın birinci çeşidinde pistten çıkarak barialanlere çarptı. Araç bir anda sayıa alev topuna dönüştü. Fransız şoför ise bu kazayı rastgele bir önemli sorun yaşamisiman atlatmayı kafaardı.

Grosjean’dan tehlikeli kaza

Bilhassa yarış manzaralarından de aşikâr olduğu üzere Haas pilotu çok önemli bir tehlike atlatmış durumda. Formula 1’de bilhassa geçtiğimiz yıllarda lastik bariyerlerin eksikliği, dar kum havuzları ve ateşe daha dayanıksız kıyafetler/ekipmanlar yüzünden pek çok önemli kazaya şahit olmuştuk.

Yeniden de Romain Grosjean kazisiman dakikalar sonra yanan araçtan çıkmış ve güvenlik aracı içinde sıhhat takımlarıyla konuşurken görüntülenmişti. Ellerinde ve bileklerinde küçük yanıklar bulunan yarışçı hastaneye kaldırıldı.

Grosjean’ın kazası sonrasında yarış durduruldu. Haas aracının adeta ortadan ikiye bölünmüş olması nedeniyle pilotun kazayı önemli bir tehlikesi olmisiman atlatmış olması sevindirici bir gelişme oldu.

Formula 1 güvenlik manasında ilerledi

Haas arabaları bu yılın kafaından bu yana hem teknik hem de dayanıklılık manasında meseleler yaşıyordu. Alınan emniyetlik tedbirleri ve vakit içerisinde geliştirilen müdafaa sistemleri ise pilotun adeta hayatını kurtarmış oldu.

Bahreyn Grand Prix‘inde sıralama çeşitleri sonucunda birinci üç sırayı, bu sene şaşırtan olmayan bir biçimde Hamilton-Bottas-Verstappen üçlüsü elde etmişti. Pistin temizlenmesinin akabinde yarış yine devam edecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bahreyn GP ‘de Grosjean’ın Aracı Alev Aldı