Asus’un Çift Ekranlı Dizüstü Oyuncu Bilgisayarını İnceledik

asusun cift ekranli dizustu oyuncu bilgisayarini inceledik rHEm9slK

Bilgisayar denince akla gelen birinci isimlerden biri olan ASUS, dizüstü bilgisayar kavramına farklı bir boyut katan çift ekranlı dizüstü oyuncu bilgisayarı ROG Zephyrus Duo’yu geçtiğimiz periyotlarda tanıtmıştı.

Olağan ekrana ek olarak alt tarafında ikinci bir ekran sunan ROG Zephyrus Duo, bilhassa tasarım üzere işlerle uğraşanlar için büyük bir kolaylık sunuyor. Dilerseniz gelin, alışılmışın dışında bir dizayna sahip olan bu bilgisayarın neler sunduğuna daha yakından göz atalım.

ROG Zephyrus Duo neler sunuyor?

asusun cift ekranli dizustu oyuncu bilgisayarini inceledik 0 YM9FAwlU

Öncelikle üst taraftaki ekrandan kafalamak gerekirse 15,6 inç büyüklüğündeki bu ekran, iki ayrımlı moda sahip. Bu noktada ekranı dilerseniz 4K çözünürlük 60 Hz yenilemeye ayarlayarak profesyonel seviyede içerik oluşturabilir, dilerseniz de FHD (1080p) çözünürlük 300 Hz / 3 ms’e çekerek rekabetçi bir oyun tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Alt taraftaki ikinci ekrana geçecek olursak burada 3840 x 1100 piksel çözünürlük, 60 Hz yenileme suratına sahip bir ekran bizleri karşılıyor. Bilgisayarın kapağı açıldığında 13 derecelik bir pozisyona gelen ekran, böylelikle kullanıcılara oyun oynarken ya da profesyonel çalışmalarda gereksinim duydukları ikinci ekran tecrübesini zahmetsiz bir formda sunuyor.

Donanım tarafından da kısaca bahsetmek gerekirse gücünü 10. Jenerasyon Intel i9-10980HK işlemciden mekan çift ekranlı dizüstü, grafik tarafında ise NVIDIA GeForce RTX 2080 Harika ekran kartını kullanıyor. Ayrıyeten 32 GB’a kadar DDR4 3.200 MHz RAM, 2 TB’a kisimar RAID 0 Gen3 x4 RAID 0 SSD ve 90 Wh’lik bir batarya da bilgisayarın bileşenleri ortasında alan alıyor.

asusun cift ekranli dizustu oyuncu bilgisayarini inceledik 1

Yazımızı noktalamisiman evvel üstte belirtilen bu özelliklerin ayrımlı yapılandırma seçeneklerine nazaran değişiklik gösterebileceğini belirtelim. ASUS ROG Zephyrus Duo hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için çabucak üstten görüntümüzü izleyebilir, bunun üzere daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizi ve YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Asus’un Çift Ekranlı Dizüstü Oyuncu Bilgisayarını İnceledik