ASUS, Dünyanın İlk HDMI 2.1 Sertifikalı Oyuncu Monitörlerini Duyurdu

asus dunyanin ilk hdmi 21 sertifikali oyuncu monitorlerini duyurdu 3LaOEQOT

ASUS’un oyun markası Republic of Gamers, 43 inçe kadar ekran boyutu sunan dünyanın ilk HDMI 2.1 sertifikalı oyun monitörlerini piyasaya süreceğini duyurdu. HDMI 2.1 sertifikası, Allion Labs tarafından yürütülen tüm uyumluluk ve doğrulama testlerini başarıyla geçti.

Yeni ROG monitörü, HDMI 2.1 sertifikasına sahip yeni nesil konsollarla da uyumlu olacak. HDMI 2.1 bağlantı noktası, 4K UHD veya 3.840 x 2.160 çözünürlüğü desteklemek için 48 Gbps’ye kadar tam bant genişliği sağlıyor. Ekran ayrıca 120 Hz’e kadar yenileme hızı sunuyor.

ASUS ROG HDMI 2.1 Monitör 43 İnç 2

Allion Labs, bu monitörü FRL Electrical, FRL Pixel Decoding ve FRL Protocol testleri de dahil olmak üzere çok sayıda farklı teste tabi tuttu. Tüm bu testler Sabit Hızlı Bağlantı (FRL) testleri olarak isimlendiriliyor ve monitörün gelecek HDMI 2.1 cihazlarla tamamen uyumlu olacağını garanti altına alıyor.

Yeni monitör, yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecek olan Xbox Series X ve PlayStation 5’ten hemen önce piyasada yerini alacak. Bunun yanında ROG’nin 27, 32 ve 43 inç arasında değişen farklı ekran boyutlarına sahip üç farklı modeli satışa çıkarması bekleniyor.

ASUS ROG HDMI 2.1 Monitör 43 İnç 3

ASUS, yeni oyuncu monitörlerinin ayrıntılı teknik detaylarından henüz bahsetmedi. Ayrıca bu monitörlerin satış fiyatı ve perakende satış tarihleri hakkında bir bilgi yayınlanmış değil.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

ASUS, Dünyanın İlk HDMI 2.1 Sertifikalı Oyuncu Monitörlerini Duyurdu