Astronotları UUİ’ye taşıyacak Crew Dragon Crew-1 misyonu bir sefer daha ertelendi

astronotlari uuiye tasiyacak crew dragon crew 1 misyonu bir sefer daha ertelendi SYkD7RSc

astronotlari uuiye tasiyacak crew dragon crew 1 misyonu bir sefer daha ertelendi 0 1ym6Oe8f

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in ABD topraklarından uzaya insan göndermesiyle ülkenin bu alanda Rusya’ya olan bağımlılığını sona erdiren Crew Dragon Demo-2 vazifesinin akabinde gözler, Crew-1 isimli birinci tam takım operasyonel misyon çevrilmişti.

NASA ve SpaceX’in birinci etapta Eylül ayında düzenleneceğini duyurduğu vazife ertelenerek 31 Ekim’e ertelenmişti. ABD’den üç ve Japonya’dan ise bir astronotu altı ay sürecek misyon için UUİ’ye götürecek Crew-1 misyonu ne yazık ki bir defa daha ertelendi.

Bu kere Kasım ayının ortalarına ertelenen misyonla ilgili bir açıklama yapan NASA, Falcon 9 roketinin birinci düzey motoru gaz jeneratörlerindeki problemleri çözmek için ek müddete gereksinim duyulduğunu kaydetti.

astronotlari uuiye tasiyacak crew dragon crew 1 misyonu bir sefer daha ertelendi 1 HgLJBNFs

Crew-1, NASA’nın UUi’ye astronot göndermek için açtığı ihaleyi kazanan SpaceX’in mukavele kapsamındaki altı uçuştan birincisi olacak. Her şey yolunda giderse Amerikalı asronotlar, Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japon astronot Soichi Noguchi, bu tarihi vazifede Crew Dragon’un yolcuları olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Astronotları UUİ’ye taşıyacak Crew Dragon Crew-1 misyonu bir sefer daha ertelendi