Assassin’s Creed’in Yapımcısı, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor

assassins creedin yapimcisi blockchaine ilgi gostermeye devam ediyor ftkYpFjM

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden Ubisoft, NFT’lerden, hayır kurumları için çeşitli token vergilerine kadar blockchain cihanını keşfetmeyi sürdürüyor.

Blockchain oyun dünyası ekseriyetle daha küçük şirketlerin iştirakinden oluşmuştur. Fakat bunun epeyce değerli bir istisnası kelam konusu. Assassin’s Creed, Far Cry, Just Dance v.b. üzere tüm dünyada ses getiren üretimlere imza atan Ubisoft, blockchain bölümüne etkin olarak katılan dev firmalar ortasında yer alıyor. Birinci olarak 2019’da HashCraft’ı açıklayarak bölüme birinci adımını atan şirket, ilgisini hala sürdürüyor.

Ubisoft o günden beri kripto teşebbüsleri ile yakın temasta olmayı sürdürüyor. ayıncının blok zinciri maksatları, Blockchain Teşebbüsü Yöneticisi Nicolas Pouard tarafından yönetilen Stratejik İnovasyon Laboratuvarı’ndan geliyor. Pouard yakın tarihli bir röportajında, “Mizyonumuz geleceği ön görmek ve Ubisoft’un buna hazırlıklı olmasını sağlamak” tabirini kullanmıştı.

Ubisoft birinci etapta, blockchain teşebbüsleri konusunda yapmaktan çok fikir üretme kısmında yer alıyordu. Fakat daha sonra firmanın bu tutkuları aksiyona dönüştü. Sorare ile birlikte geliştirilen One Shot League oyunu dal için hayli değerli olabilir. Pouard One Shot League oyunu ile ilgişi şu tabirleri kullandı:

“Yaşanan NFT patlaması, Blockchain oyunlarına dikkat çekilmesini sağlıyor. Geleceği iddia etmek güç fakat şimdilik kusursuz takımların oyun geliştirmesinde ve para kazanmasında yardımcı bir rol üstleniyoruz. Fakat para kazanma tarafında dikkatli olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden One Shot League ile oynanması fiyatsız bir oyun oluşturmak istedik.”

Ubisoft’un yayınlanan birinci kripto oyunu ise Rabbids Token oldu. Wildcards ile iş birliği yapılan projede, Rayman’serisinden esinlenerek ERC-721 NFT’leri satın almalarına müsaade veren bir tecrübe kelam konusuydu.

Ubisoft’un oyun kesimindeki yeri ve kıymeti göz önüne alındığında, blockchain benimsenmesi için hayli tesirli olabileceği açıkça görülüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed’in Yapımcısı, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor