Artık Kullanıcılar da Sokak Görüntüsü’ne Fotoğraf Yükleyecek

artik kullanicilar da sokak goruntusune fotograf yukleyecek 2hRpbbDg

Google, en tanınan hizmetlerinden bir tanesi olan Haritalar’da yeni bir özelliği test etmeye kafalisimı. Bu özellik sayesinde Sokak Manzarası imajlarının oluşturulması için 360 dereceli kamera çekimlerine gerek kalmayacak. Yani Google’ın üzerinde kamera olan araçlarını görmek durumunda kalmayacağız. Zira kullanıcılar, yeni özellik sayesinde kendi imajlarını sisteme ekleyebilecekler. Üstelik bunun için 360 dereceli kamera gerekmeyecek.

Kimi kullanıcılar, Google Haritalar’ın Sokak İmgesi görünümüne geçiş yaptıklarında yeni özelliği görebiliyorlar. Bir menü olarak eklenen bu özellik, özel bir kamera olmadan çekimler yapılıp, sisteme yüklenmesini sağlıyor. Ayrıyeten Google, bu bilhassa birlikte plaka ve insan yüzlerini de otomatik olarak bulanıklaştırıyor. Bu sayede Sokak İmgesi’nin, çok daha süratli bir halde genişlemesi amaçlanıyor.

Çekilen fotoğraflar, manuel olarak inceleniyor üzere görünüyor

artik kullanicilar da sokak goruntusune fotograf yukleyecek 0 mLzDLuOf

Google, yeni bilhassa ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Fakat bu özellik kapsamında, yüklenen imajlar manuel olarak denetim ediliyor üzere görünüyor. Zira Google Haritalar, bu özellik için anında takviye vermiyor. Yani yüklenen imajlar, bir mühlet sonra öbür kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor. Bu ortada, Google’ın sisteme yüklenen imgeleri nasıl ayıklisimığı, düşük kaliteli fotoğrafları ne yaptığı şimdi bilinmiyor.

Google Haritalar’ın yeni özelliğinin hangi bölgelerde kullanılabilir olacağı şimdi netleşmiş durumda değil. Ayrıyeten özelliğin ne kadar verimli olacağını da vakit gösterecek. Şayet sizler de uygulamanın son sürümünde bu türlü bir özelliğin varlığını görürseniz, yaşisimığınız tecrübeleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Google Haritalar’ın yeni özelliği işte bu türlü çalışıyor

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Artık Kullanıcılar da Sokak Görüntüsü’ne Fotoğraf Yükleyecek