Apple, TikTok Kullanmaya Başladı: İşte Gelen Birinci Paylaşımlar

apple tiktok kullanmaya basladi iste gelen birinci paylasimlar ua7Ol8r4

Toplumsal medyanın yok adetlamaz tesiri, bilhassa de teknoloji şirketlerini etkiliyor. Bugün çabucak her teknoloji şirketi, toplumsal medyayı etkin bir halde kullanarak daha fazla tüketiciye ulaşmaya çalışıyor. Fakat ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu hususta o kadar da yeterli değil. Zira şirket, toplumsal medya kullanımına tam olarak geçmiş değildi. Lakin Apple da artık akımlara ayak uydurmuş üzere görünüyor. Çünkü şirket, TikTok hesabını faal olarak kullanmaya başlisimı.

Bundan aylar evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Apple’ın Twitter hesabından birinci paylaşımın bilgisayar korsanları tarafından yapıldığını aktarmıştık. Lakin Apple’ın o hesabı, 2016 yılında açılmıştı. Yani şirket, bilgisayar korsanları tarafından hacklenene kisimar hiçbir paylaşım yapmamıştı. Misal bir durum, son yılların en tanınan toplumsal medya platformu TikTok’ta da yaşandı. Apple, nisan ayında açtığı resmi TikTok hesabından birinci paylaşımları, kısa bir müddet evvel yaptı.

Apple’ın birinci TikTok paylaşımları, iPhone 12 küçük reklamları içeriyor

37851c7e18isim38601269c8867bf4644457a6dbb5

Apple’ın TikTok hesabı, an prestijiyle 378 binden fazla takipçiye sahip. Hesaptan yapılan 4 paylaşımın da yaklaşık 354 bin kişi tarafından beğenildiğini görüyoruz. Ayrıyeten şirket, en yeni iPhone modellerinden biri için de “#makeitmini” olarak adlendirdiği bir challenge kafalatmış durumda. Bu etiketle yapılan paylaşımlara baktığımızda, Apple hayranlarının akıma çoktan kapılmış olduklarını şimdiden söyleyebiliriz.

Apple’ın TikTok’u ne sıklıkla kullanacağını şu an kestirmek güç. Şirket, Twitter hesabını kullanmamaya devam ediyor olsa da YouTube ve Instagram üzere kanallardaki hesaplar, etkin olarak kullanılmaya devam ediyor. Şirket bu cins yaklaşımlarla, daha fazla tüketiciye ulaşmanın en kolay yolunu kullanmaya devam edecek üzere görünüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Apple, TikTok Kullanmaya Başladı: İşte Gelen Birinci Paylaşımlar