“Apple, Önümüzdeki Hafta HomePod Küçük’ü Duyuracak”

apple onumuzdeki hafta homepod kucuku duyuracak 824RRYLg

Apple’ın bir müddettir üzerinde çalıştığı bilinen yeni HomePod yapıti ile ilgili iki ayrımlı kaynaktan açıklama geldi. Eş vakitli olarak gelen açıklamalar, Apple’ın “HomePod Küçük” olarak adlendirmesi muhtemel ürününü önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek “Hi, Speed” aktifliği kapsamında ilanlacak. Lakin bu etkileyici esere kasım ayından evvel erişilemeyeceği söz ediliyor.

Weibo üzerinden yapılan paylaşımlarda, sızıntının yüzde 97’nin üzerinde doğruluk hissesi olduğuna değinildi. Üstelik kaynaklar, bu yapıtin kimi özelliklerini ve fiyatlarını da ortaya koyuyorlar. Görünüşe nazaran Apple, epeyce kompakt yapısı olan bir HomePod’u yurt dışı için uygun adetlabilecek bir fiyat karşılığında satışa sunulacak. Peki HomePod Küçük, tüketicilere neler sunacak? 

apple onumuzdeki hafta homepod kucuku duyuracak 0 snkNzQ24

Yapılan açıklamalara nazaran HomePod küçük, yalnızca 3.3 inç büyüklüğünde olacak. Ayrıyeten bu kablosuz hoparlörün Apple Watch SE ve Apple Watch Series 5’e hayat veren S5 işlemciden güç alacağı söyleniyor. Mevcut HomePod ise Apple’ın A8 işlemcisinden güç alıyor ve boyut olarak da 6.8 inç büyüklüğünde. Yani önümüzdeki hafta ilanlması beklenen olan HomePod küçük, mevcut modelin yarısı büyüklüğünde olacak.

Savlara nazaran HomePod küçük, yalnızca 99 dolar (yaklaşık 780 TL + vergiler) olarak fiyatlandırılacak. Weibo’da mekan yer bilgilere nazaran tüketiciler, bu yapıti 6 Kasım prestijiyle satın alabileceklermiş. Bu ortada, sızıntı denince akla gelen birinci adlerden bir tanesi olan Jon Prosser da HomePod küçük’ün önümüzdeki hafta duyurulacağını söylüyor.

apple onumuzdeki hafta homepod kucuku duyuracak 1 EjAHLYNu

Apple, HomePod Küçük’ü duyurmaya hazır olsa da yeni kablosuz kulaklık için bu türlü bir durum kelam konusu değil

Bu arada Jon Prosser, Apple’ın yaklaşmakta olan kablosuz kulaküstü kulaklık modeli ile ilgili de kimi açıklamalarda bulundu. “AirPods Studio” olarak adlendirilecek bu kulaklığın şu an için hazır olmadığını lisana getiren Prosser, AirPods Studio’nun 13 Ekim’de gerçekleşecek aktiflikte duyurulma ihtimalinin olmadığını tabir ediyor. 

apple onumuzdeki hafta homepod kucuku duyuracak 2 6bcuJwHX

Prosser tarafından yapılan açıklamalara nazaran AirPods Studio, cep değil can yakan bir fiyata sahip olacak. Bu hususta geçmiş tarihlerde de kimi argümanlarda bulunan Prosser, bugün yaptığı açıklamalarda da kelam konusu argümanlarını sürdürüyor. Prosser’a göre AirPods Studio, iki farklı dizaynda kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu dizaynlar sportif ve lüks olarak karşımıza çıkacak. Prosser, sportif tasarımlı AirPods Studio’nun fiyatının 350 dolar (yaklaşık 2,760 TL + vergiler), lüks dizaynın fiyatınınsa 599 dolar (yaklaşık 4,700 TL + vergiler) olacağını söylüyor. Tüm bu detaylar, önümüzdeki süreç içerisinde netleşmiş olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Apple, Önümüzdeki Hafta HomePod Küçük’ü Duyuracak”