Apple MagSafe Duo’nun Görüntüsü Ortaya Çıktı

apple magsafe duonun goruntusu ortaya cikti eUKr3pBa

Apple’ın iPhone ve Apple Watch aygıtları tıpkı anda kablosuz olarak şarj edilebilmesini sağlayan aleti MagSafe Duo şarj aleti, şimdi resmi olarak kullanıcılara sunulmadı. Ayrıyeten bu kablosuz şarj aletinin çıkış tarihi de şimdi net olarak bilinmiyor.

Lakin DailyUse OS isimli bir YouTube kanalı, şirketin bu kablosuz şarj aletinin nasıl çalıştığına dair yeni bir görüntü paylaştı. Paylaşılan bu görüntüyle birlikte MagSafe Duo’nun nasıl çalıştığına daha da yakından bakabilme talihi elde etmiş olduk.

Apple’ın kablosuz şarj aleti: MagSafe Duo

MagSafe Duo şarj aletinde iki adet şarj pedi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Qi uyumlu MagSafe yüzeyi başkası ise Apple Watch‘un şarj edilebilmesini sağlayan ped. Üstelik MagSafe Duo’nun katlanabilir tasarımı, aygıtı taşınması kolay hale getiriyor. Aygıt, gücü bir ucu Lightning bir ucu USB-C kablodan aktarıyor.

MagSafe Duo şarj aletinin Qi sertifikasına sahip olması sayesinde Qi uyumlu rastgele bir aygıt şarj edilebiliyor. Yani kablosuz şarj dayanağı bulunan AirPods ve iPhone modellerinin tamamı MagSafe Duo ile kablosuz bir formda şarj edilebilecek. Apple da uyumlu iPhone, Apple Watch, AirPods Kablosuz Şarj Kılıfı ve öbür Qi sertifikalı aygıtların MagSafe Duo ile şarj edilebileceğini açıkladı.

Apple, iPhone 12 ile birlikte tanıttığı MagSafe Duo’nun çıkış tarihini şimdi açıklamadı. Fakat şirket, geçtiğimiz gün MagSafe Duo’yu kendi mağazasına “yakında gelecek” ibaresiyle birlikte ekledi. Ayrıyeten eserin fiyatı da belirli oldu: 129 dolar. Eser, şu an için Türkiye mağazasında alan almıyor. Münasebetiyle ülkemizdeki fiyatıyla ilgili kesin bir şey söylemek pek mümkün değil lakin günlük kurla hesaplisimığımızda vergisiz 1.099 TL‘ye denk geliyor.

Sıradaki içerik:

Apple MagSafe Duo’nun Görüntüsü Ortaya Çıktı