Apple M1 işlemcili yeni Mac’ler harici ekran kartı dayanağı sunmuyor

apple m1 islemcili yeni macler harici ekran karti dayanagi sunmuyor OftGXqtL

apple m1 islemcili yeni macler harici ekran karti dayanagi sunmuyor 0 JsiP9OjU

Apple dün düzenlediği aktiflikte Mac’ler için tasarladığı birinci özel işlemcisini tanıtmıştı. Şirket duyurunun çabucak akabinde da M1 olarak isimlendirilen işlemciyle donatılmış yeni MacBook Pro, MacBook Air ve Mac küçük modellerini sahneye çıkardı.

Apple tarafından resmiyet kazandırılan yeni Mac’lerin harici ekran kartı (eGPU) takviyesi sunmadığı ortaya çıktı. Yeni eserlerle uyumlu aksesuar listesinde Blackmagic eGPU yer almıyor. Lakin birebir harici ekran kartı Intel MacBook Pro modelleriyle uyumlu görünüyor.

apple m1 islemcili yeni macler harici ekran karti dayanagi sunmuyor 1 fGQug3qL

Apple da onayladı

Bunla birlikte Blackmagic eGPU sayfasında da Apple M1 uyumluluğundan kelam edilmediğini belirtelim. Apple, M1 tabanlı yeni Mac’lerin harici ekran kartı takviyesi sunmadığını resmi olarak onayladı. Lakin şirket bunun nedenini açıklamadı.

apple m1 islemcili yeni macler harici ekran karti dayanagi sunmuyor 2 vT8DnECJ

Şu anda eGPU seçeneği mevcut olmadığından yeni Mac’ler kendi entegre grafik çözümlerinin sunduğu performansla yetinmek zorunda kalacaklar. Apple, M1 yonga setindeki 8 çekirdekli GPU’nun bugüne kadar tasarladığı en gelişmiş grafik işlemcisi olduğunu argüman ediyor.

Kaynakça https://techcrunch.com/2020/11/10/macs-with-the-m1-chip-do-not-support-egpus/ https://www.macrumors.com/2020/11/10/m1-macs-not-compatible-with-egpus/

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Apple M1 işlemcili yeni Mac’ler harici ekran kartı dayanağı sunmuyor