‘Apple, Kendi Hücresel Bilgi Modemlerini Üretmeye Başladı’

apple kendi hucresel bilgi modemlerini uretmeye basladi RDTBhFls

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni bir karar alıp, bu karar doğrultusunda çalışmaya kafaladığı ortaya çıktı. Bloomberg’de alan alan bir habere nazaran şirket, bugüne kadar Qualcomm tarafından üretilen hücresel modemlerini, bundan sonra kendisi üretecek. Bloomberg, bu kararın Apple’ın donanım teknolojilerinden sorumlu kafakan Yardımcısı Johny Srouji tarafından yapıldığını söylüyor.

Tezlere nazaran Srouji, üst seviye çalışanlarla yaptığı bir toplantı sırasında bu vümleleri kurdu. Alınan kararın epeyce kritik bir kıymet arz ettiğini belirten Srouji, bu kararla birlikte uzun visimeli stratejiler konusunda değerli bir isimım attıklarını savundu. Lakin Srouji’nin bu açıklamaları, son kullanıcı için şimdi bir şey ifisime etmiyor. Çünkü Qualcomm ile Apple, hücresel modem konusunda 6 yıllık bir mutabakat imzalisimı ve bu mutabakat, şimdi birinci yılında.

Hücresel modem üretim kararı, Intel’in modem üretim ünitesinin satın alınmasının doğal bir sonucu

d0ed6b8c807e3isimd7d761b26212931039ea71183

2019 yılı, Intel için çok can sıkıcı bir formda geçmişti. Bir yandan siparişlere yetişemeyen öbür yandan da baskı altında kmekan şirket, işlerin üstesinden gelemez hale gelmişti. Hal bu türlü olunca da Apple, Intel’in modem üretim ünitesini tam 1 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Çalışanlarına bu hususla ilgili de açıklamalarda bulunan Srouji, bu satın alma sürecinden sonra donanım ve yazılım mühendislerinden oluşan bir takımın kurulmasının kolaylaştığını söylemiş. İşte geçtiğimiz yıl başlayan yeni süreç, bir yılın sonunda meyvelerini vermeye başlamış üzere görünüyor.

Apple’ın iPhone’lar için hücresel modem üretimi yapmaya kafalisimığı artık bir sır değil. Lakin bu modemlerin iPhone’lara ne vakit geleceği şimdi belgisiz. Zira az evvel de bahsettiğimiz üzere Apple, Qualcomm ile 6 yıllık bir muahede imzalamıştı. Qualcomm, bu 6 yıllık mutabakat kapsamında da iPhone’ların taşınabilir bilgilerini kullanabilmesini sağlayan modem üretimi yapacaktı. Bakalım Apple, bu tıp bir muahedeyi iptal mi edecek yoksa ayrımlı tahlil yolları üzerinde mi ağırlaşacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

‘Apple, Kendi Hücresel Bilgi Modemlerini Üretmeye Başladı’