Mobil

Apple, iOS 14.2’nin Birinci Açık Betasını Yayınladı

Cupertinolu teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iOS 14’ü geçtiğimiz günlerde iPhone 6s ve üzeri akıllı telefona sahip olan kullanıcıları için yayınlamıştı. Birçok özelliği beraberinde getiren ana sürüm güncellemesinin akabinde iOS 14.2’nin birinci geliştirici betasını da yayınlayan şirket, artık de iOS 14.2’nin birinci açık beta sürümünü yayınlisimı.

Geliştirici beta sürümünden sırf dört gün sonra gelen herkese açık beta, Apple Beta Software Program web portalından edinilebiliyor. Yeni güncellemeye geçmeden evvel iOS 14.2 açık beta güncellemesiyle birlikte iPisimOS 14.2 açık beta güncellemesinin de yayınlandığını belirtelim.

Neler geldi?

apple ios 142nin birinci acik betasini yayinladi 0

Apple, güncellemenin sürüm notlarını paylaşmasa da şimdiye dek keşfedilen kimi yenilikler bulunuyor. Bunlar ortasında Kontrol Merkezi’nde Shazam için yeni bir simge, şahıslar ortası uzaklıkları ölçmek için Büyüteç’e eklenen ‘Kişi Algılama‘ seçeneği ve Kontrol Merkezi’nde yapılan öteki tasarım değişiklikleri yer alıyor.

Bu noktada kullanıcılar, ‘Ayarlar’ uygulamasındaki ‘Denetim Merkezi’ seçenekleri aracılığıyla ‘Shazam Müzik Tanıma’ özelliğini Kontrol Merkezi’ne ekleyebilir. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra özelliği kullanmak için Kontrol Merkezi’ni açın (iPhone X ve üzeri modeller için ekranın sağ üst köşesinden tutun ve aşağı kaydırın, daha evvelki modeller için ekranın altından tutun ve üst kaydırın) ve akabinde Shazam simgesine dokunun.

Apple’ın potansiyel bilgi kaybı ve başka meselelerin önüne geçmek için kullanıcıların beta sürümlerini birincil aygıtlara yüklemekten kaçınmasını tavsiye ediyor hatırlatalım. Bir öteki deyişle beta sürümlerini ikincil yahut gerekli olmayan cihazlarınıza yüklemeniz, yükleme yapmisiman evvel de değerli datalarınızı yedeklemeniz sizin için çok daha uygun olabilir.

Açık beta güncellemesini indirmek için Apple’ın beta test programına kaydolmuş olmanız gerekiyor. Programa kaydolmak ve açık beta güncellemelerine ulaşmak için buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu