Apple, iOS 14.2 ve iPadOS 14.2’yi Yayınladı

apple ios 142 ve ipados 142yi yayinladi TJwchIGQ

Apple, içerisinde özel bir Shazam düğmesi ve yeni emojiler içeren iOS 14.2’yi yayınladı. Yeni iOS sürümüyle birlikte iPadOS 14.2, watchOS 7.1 ve tvOS 14.2’de pek çok yenilikle güncellendi. Kararlı sürüm çıkmisiman evvel 5 beta süreci geçiren işletim sistemleri, ortaya çıkan problemler ayıklandıktan sonra yayınlandı. Yeni iOS 14.2 güncelleştirmesiyle birlikte daha kapsamlı seçenekler, daha fazla yiyecek ve obje içeren emojiler ve birtakım güvenlik düzeltmeleri eklendi.

Yeni güncellemeler, olağan yenileştirme adımları uygulanarak uyumlu iPhone, iPisim, Apple Watch ve Apple TV’ye yüklenebilir. Olağanda aktüelleştirme otomatik olarak gelecek olsa da şayet beklemek istemiyorsanız Ayarlar uygulamasına açıp Genel ve Yazılım Güncelleme seçeneğine gidip manuel olarak da yenileştirmeyi indirebilirsiniz.

1c5c95b285a93e5aisima5ce29a2e786472ed66c17

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 yenileştirmesi neler sunuyor?

Apple’ın yayınlisimığı yeni sürümlerle birlikte iPhone ve iPisim aygıtlara 8 yeni duvar kağıdı seçeneği, yeni emojiler ve geliştirilmiş ikonografi eklendi. Home uygulaması da küçük değişikler ve birtakım ufak yeni simgeler kazandı. Bunlarla birlikte art planda gerçekleştirilecek müzik tanıma özelliği için yeni bir Shazam fonksiyonu eklendi. 

iOS 14.2 ve iPisimOS 14.2’lerde ana ekran ve uygulama arayüzünde de kimi küçük değişiklikler alan aldı. Apple Maps’e yeni özellikler eklenirken, değişikliklerin yanı sıra ses tanıma ikazları ve carkey üzere takviyeler de geldi. 

apple ios 142 ve ipados 142yi yayinladi 1

tvOS 14.2 ve wathOS 7.1’e baktığımızda ise yeniliklerden çok kusur düzeltmelerinin alan aldığını görüyoruz. Bunlar ortasında Apple Watch’ın Mac’in kilidini açmayı engelleyen bir yanılgı düzeltilmesi de mekan aldı. Pekala sizler yeni sürümleri aldınız mı? Yenileştirmeyi yaptıktan sonra yaşisimığınız bir sorun oldu mu? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Apple, iOS 14.2 ve iPadOS 14.2’yi Yayınladı