Apple gelecek yıl 230 milyon iPhone satmayı hedefliyor

apple gelecek yil 230 milyon iphone satmayi hedefliyor

apple gelecek yil 230 milyon iphone satmayi hedefliyor 0

Bu yıl bilhassa pandeminin tesiriyle kan kaybeden ve iPhone 12 serisini geç piyasaya süren Apple; gelecek yıl yara sarmanın peşinde. 2021 yılı için tedarik zincirine 230 milyon iPhone varsayımı yapan firma OLED satışlarını da arttıracak.

Gaye yükseldi

Gelen bilgilere nazaran Apple’ın gelecek yıl birinci çeyrek iPhone satış varsayımı 90-96 milyon ortasında değişiyor. Buna iPhone 12 serisi, iPhone 11 ve iPhone SE 2020 satışları dahil edilmiş. iPhone 12 şimdi küresel çapta tam manasıyla satışa başlamış değil bu bakımdan gelecek yıl ivmesi yükselecek.

Yılın ikinci çeyreğinde ise iPhone 13 serisinin de vaktinde çıkacağı varsayılarak 130 milyon civarında bir satış varsayımı yapılıyor. Bu sayı içerisine son 2 yılın tüm iPhone modelleri dahil olacak. Böylelikle toplamda 230 milyon civarı bir satış hedefleniyor.

Apple’ın OLED ekranlı iPhone satış varsayımı ise 160-180 milyon ortasında. iPhone 12 serisi ve iPhone 13 serisi bunda başrolü oynuyor. Samsung’un 140 milyon civarında OLED panel tedarik edeceği düşünülüyor. LG ve BOE ise kalan OLED ekran ölçüsünü paylaşacaklar.

Elbette Apple’ın amaçları pandeminin istikametine nazaran tutacak yahut tutmayacak. Küresel iktisat pandeminin yaralarını erken sarabilirse yeniden tüketim alışkanlıkları eskiye dönecektir lakin tedirginlik devam ettiği surece üretim de meşakkate girebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Apple gelecek yıl 230 milyon iPhone satmayı hedefliyor