Apex Legends’in Bedeli Mart 2021’de Milyar Dolara Erişebilir

apex legendsin bedeli mart 2021de milyar dolara erisebilir MwWsKKqW

Son yılların tanınan oyun tipi Battle Royale kendine büyük bir pazar yaratmayı kafaarmıştı. Oyun kesiminin devi Electronic Arts da bu pastadan kendine bir hisse çıkarmak için Apex Legends’ı yayınlamıştı. Firma hayli büyük bir dilim kapmış üzere gözüküyor.

Oyunun gösterdiği muvaffakiyet hakkında EA COO’su ve CFO’su Blake Jorgensen açıklamalarda bulundu. Jorgensen’e nazaran oyun bu mali yılın sonunda milyar dolarlık bir bedele ulaşmayı başarabilecek potansiyele sahip.

Bir yılda bir milyar dolar

apex legendsin bedeli mart 2021de milyar dolara erisebilir 0 vr3MrdUA

Bahisle ilgili açıklamalarında Jorgensen,oyunun muvaffakiyetinin altını çizerek,Apex Legends mali yılın sonunda 1 milyar dolara erişecek en son markamız olabilir.” dedi. “Bütün stüdyolarımız inanılmaz düzgün işlemeye ve bize mali yılın başından bu yana sanayiyi yönlendiren sekiz oyun yayınlama imkanı verdiler. Bu esnada da canlı hizmet içerikleri verdi ve yeni platformlara genişlediler.” dedi.

Brüt yarar manasında FPS oyun geliştiricisi Respawn Entertainment’tan gelen üretimin 500 milyon doları bulması bekleniyor. Bu da geçen yıla nazaran %24’lük bir artış manasına geliyor. EA’ye nazaran oyun canlı hizmet servisleri ve öteki kaynakları geçen çeyrekte 846 milyon dolar kazandırdı. Gelir manasında ise Apex Legends’ın The Sims 4’e yetiştiği açıklandı. Misimden Ultimate’i geçen oyun FIFA Ultimate Team’in ise ardında kaldı.

 Apex Legends Steam’e geldi

apex legendsin bedeli mart 2021de milyar dolara erisebilir 1 FqCSgqsa

Jorgensen odaklarının çalışanları, oyuncuları ve toplulukları için yapabilecekleri her şeyi gerçekleştirmekte olduğunu söyledi. EA yöneticisi ayrıyeten bu sıkıntı vakitlerde oyunculara içerik ve tecrübe sunabildikleri için EA takımlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Apex Legends geçtiğimiz hafta Steam’de yayınlanmış ve yayınlanır yayınlanmaz da epeyce yüksek oyuncu sayısına ulaşmıştı. Season 7 Batlle Pass ile ilerlemenin de bir nebze daha kolay hale getirildiği oyun bu sayede 1 milyar dolar amacını de yakalayabilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Apex Legends’in Bedeli Mart 2021’de Milyar Dolara Erişebilir