Ankete Göre Amerikalılar Gelen Teşvikten Bitcoin’e Ne Kadar Yatıracak?

ankete gore amerikalilar gelen tesvikten bitcoine ne kadar yatiracak IdwITN7K

Ankete katılanların %60’ından fazlası, 1.400 dolarlık çeklerini Bitcoin’e yatırmayı seçeceklerini söyledi.

Teşvik ve Bitcoin

ABD Başkanı Joe Biden’ın geçen hafta 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzalamasının ardından birçok Amerikalının 1.400 dolarlık çek alması bekleniyor. Yeni anketler, bu fonların çoğunun kripto piyasasına gidebileceğini gösteriyor.

Bugün Mizuho Securities tarafından yayınlanan bir anket, ABD sakinlerine doğrudan verilen yaklaşık 400 milyar dolarlık fonun %10’unun Bitcoin (BTC) ve hisse senedi satın almak için kullanılabileceğini tahmin ediyor.

Mizuho Financial Group iştiraki, hane geliri 150.000 doların altında olan 235 kişiyle anket yaptı. Ankete katılanların %40 kadarı, doğrudan ödemeleri BTC ve hisse senetlerine yatıracaklarını, %61’i ise hisse senetleri yerine Bitcoin’i seçeceklerini söyledi.

Mizuho analistleri Dan Dolev ve Ryan Coyne, konuyla ilgili olarak şu yorumu yapıyor:

“Bitcoin, çek alıcıları arasında tercih edilen yatırım seçeneğidir. “Artımlı harcamaların yaklaşık %60’ını oluşturuyor ve bu da teşvik kontrollerinden Bitcoin’e 25 milyar dolarlık artımlı harcama anlamına gelebilir. Bu, Bitcoin’in şu anki 1,1 trilyon dolarlık piyasa değerinin %2-3’ünü temsil ediyor.”

Yeni Paket

Biden, 11 Mart’ta Amerikan Kurtarma Planı olarak bilinen 1.9 trilyon dolarlık paketi imzaladı. 80.000 dolardan az kazanan birçok kişi için 1.400 dolarlık ödeme içeriyor ve bakmakla yükümlü olunan kişiler her hane halkının toplamına dahil ediliyor. Örneğin üç kişilik bir aile 4,200 dolar alıyor. Pek çok Amerikalı, parayı doğrudan mevduat yoluyla aldıklarını bildirirken, diğerleri postada kağıt çekleri bekliyor.

Bu, COVID-19 salgını sırasında gelir güvensizliğinden etkilenenlere finansal olarak yardımcı olmak için üçüncü doğrudan ödeme. Senatörler, birçok Amerikalıya 2020 Nisan’ında 1.200 $’lık doğrudan ödeme ve Ocak ayında 600 $’lık çek sağladı. Geçen yıl 1.200 doların tamamını Bitcoin’e yatıran kripto kullanıcıları, varlığın 2021’de 60.000 doların üzerine çıkmasının ardından yayın sırasında 10.000 dolara varan kazançlar elde etmiş olabilirler.

Sıradaki içerik:

Ankete Göre Amerikalılar Gelen Teşvikten Bitcoin’e Ne Kadar Yatıracak?