Android aygıtlar artık etraftan duyulan kuşkulu sesleri kullanıcılara bildiriyor

android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor KtA3qM1B

android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor 0 WWpK9Gdw

Google, Android platformu için kullanıcıların akıllı telefonlarından kimi rahatsız edici sesler duyduğunda bildirim almalarına imkan tanıyan yeni bir güncelleme yayınladı. Fonksiyon, akıllı telefonun duyduğu rastgele bir konuşmayı otomatik olarak metne çeviren Live Transcribe uygulamasına yeni özellikler eklenerek uygulanacak.

30’dan fazla sesi tanıyor

Live Transcribe artık duman ve yangın alarmları, sirenler, ağlama, kapı zili, köpek havlaması, akan su, kapı çalınması üzere daha geniş bir ses yelpazesini tanıyabiliyor. Aygıt bu seslerden birini algıladığında, sistem yanıp sönen bir flaş ve titreşimle birlikte bir bildirim görüntüleyerek işitme zorluğu çeken kullanıcıyı uyarıyor. Ek olarak Vakit Çizelgesi özelliği de kullanıcıların son birkaç saat içinde akıllı telefon tarafından tespit edilen kuşkulu sesleri görüntülemesine imkan tanıyor.

android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor 1

Uygulamanın ayrıyeten, kullanıcıya sesin ne kadar mühletle çalındığını söyleyerek, ne üzere bir hadisenin gerçekleştiğinin anlaşılmasını da kolaylaştırdığını da belirtelim. Ortam sesi bildirim özelliğinin makine tahsilini kullandığı açıklanırken, tüm datalar sırf aygıtta işlendiği ve Google’ın sunucularına iletilmediğine dikkat çekilmiş. Şirkete nazaran Live Transcribe, 30’dan fazla durumu tanıyabiliyor ve bu özellik Wear OS giyilebilir aygıtlarda da çalışıyor. Yeni özelliğin yalnızca duyma zorluğu çeken kullanıcılara değil, o sırada kulaklık takan kullanıcılara yönelik geliştirildiğini de belirtmemiz gerek.

android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor 2 z88uRtNS android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor 2 z88uRtNS android aygitlar artik etraftan duyulan kuskulu sesleri kullanicilara bildiriyor 4 Jg8kCZzm Canlı Altyazı Research at Google Haberleşme Fiyatsız Aygıta nazaran değişir

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Android aygıtlar artık etraftan duyulan kuşkulu sesleri kullanıcılara bildiriyor