Android Auto, Artık Daha Fazla Cihazda Kablosuz Kullanılacak

android auto artik daha fazla cihazda kablosuz kullanilacak YdHnEXlW

ABD merkezli teknoloji devi Google, bir müddettir yeni taşınabilir işletim sistemi Android 11 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Google, bu işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara tonla yeni özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda yeni işletim sisteminin sunacağı yeniliklerden bir tanesi de güncellenmiş bir Android Auto olacak. Google tarafından yapılan son açıklamalar, bu özelliğin Android 11'de çok daha etkileyici bir tecrübe sunacağını gözler önüne seriyor.

Android Auto, bilhassa de son devirlerde düzgünden uyguna tanınan hale gelen bir özellik. Şayet sahip olduğunuz arabanın multimedya sisteminde Android Auto takviyesi buluyorsa, akıllı telefonunuzu bağlayarak çok daha yeterli bir multimedya tecrübesi yaşama imkanına sahip oluyorsunuz. Fakat kullanıcıların büyük kısmı, mevcut Android Auto'da telefonlarıyla araçlarının multimedya sistemlerini kablo aracılığıyla etkin hale getiriyorlar. Görünüşe nazaran bu durum, Android 11'le birlikte değişecek.

android auto artik daha fazla cihazda kablosuz kullanilacak 0 KpybPmBw

Aslına bakacak olursak Google, Android Auto'yu kablosuz olarak da kullanılabilecek formda tasarlamış. Lakin şu an için yalnızca birtakım Samsung Galaxy telefonlar ve Google'ın Pixel'leri kablosuz temas sunabiliyor. İşte bu durum, kullanıcılar için kıymetli bir sorun teşkil ediyordu ve Google, bu sorunu ortisiman kaldırmaya karar verdi. Android 11 yüklü gelecek ya da Android 11'i güncelleme olarak alacak 5 GHz Wi-Fi destekli bütün akıllı telefonlar, artık Android Auto'da kablosuz irtibat kurabilecekler.

Google, Android Auto'nun resmi takviye sayfasında bugüne kadar hangi telefon modellerinin Android Auto'da kablosuz ilişki kurabileceğini belirtiyordu. Bu sayfada yapılan son güncelleme, Android 11'le çalışan 5 GHz Wi-Fi takviyeli rastgele bir akıllı telefonun Android Auto irtibatını kablosuz olarak gerçekleştirebileceğini gözler önüne seriyor. Bu da artık daha fazla adetda kullanıcının kablosuz biçimde Android Auto kontağı kurabileceğinin açık bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sıradaki içerik:

Android Auto, Artık Daha Fazla Cihazda Kablosuz Kullanılacak